Найбільша світова нафтосервісна компанія досі заробляє в Росії і не планує звідти йти
Найбільший у світі постачальник послуг і обладнання для видобутку нафти – компанія SLB (колишня назва Schlumberger) – не планує йти з Росії.
Зараз нафтосервісна компанія заявляє про запровадження певних обмежень у роботі свого російського бізнесу, щоб зберегти його в умовах санкцій, пише Reuters із посиланням на внутрішні документи SLB та представника компанії.
"З огляду на розвиток міжнародних санкцій ми вжили подальших заходів для обмеження нашої діяльності, часто поза вимогами санкцій", – сказав представник SLB.
Серед них представник компанії вказав "додаткові заходи контролю, які обмежують доставку всіх продуктів і технологій, вироблених SLB, із Сполучених Штатів, Сполученого Королівства, Європейського Союзу та Канади" до Росії.
Агентство зауважує, що до цих кроків зареєстрована на Кюрасао компанія вдалася після того, як у січні Reuters з'ясувало, що SLB розширила свою діяльність у Росії, отримавши контракти на обслуговування та обладнання замість її конкурентів, які пішли з російського ринку.
При цьому ані США, ні ЄС не вимагали від західних нафтових компаній припинити роботу в Росії, але заборонили нові інвестиції, обмежили фінансові операції з Росією та обмежили експорт певного енергетичного обладнання, технологій і послуг.
Гендиректор SLB Олів'є Ле Пеш у внутрішньому зверненні до співробітників наприкінці лютого заявив, що у регіоні склалася "важка ситуація", але компанія не планує залишати російський ринок, пише Reuters з посиланням на аудіозапис.
"Наразі ми вважаємо, що найкращий варіант для всіх зацікавлених сторін – продовжувати працювати в Росії доти, доки ми можемо робити це у повній відповідності до міжнародних санкцій. Ми очікуємо, що масштаби операцій у Росії зменшаться через ринкові умови та вжиті нами заходи, у тому числі заборону на нові інвестиції та розгортання технологій", – цитує агентство аудіозапис звернення голови компанії.
За даними агентства, у 2022 році штат співробітників SLB у Росії налічував близько 10 000 співробітників, відтоді їх кількість зменшилася до 9600 осіб.
У 2022 році російський бізнес приніс 6% від загального річного доходу SLB на загальну суму $28,1 млрд, тепер ця частка впала приблизно до 5%, стверджує джерело агентства.
Ще на цю тему
- 25.09.2023 Росія обходить обмеження цін G7 на більшу частину своєї нафти, - FT
- 21.09.2023 В росії запроваджено обмеження на експорт бензину
- 12.09.2023 РФ поставит в Бразилию вторую партию нефти Varandey Blend в сентябре
- 12.09.2023 До Бразилії прямує танкер із російською арктичною нафтою
- 11.09.2023 Чехія наростила імпорт російської нафти – її частка найвища з 2012 року
- 11.09.2023 ЗМІ: Угорщина хоче замінити російське паливо французьким на своїй АЕС
- 07.09.2023 В Росії не вистачає пального. Збір врожаю та посівна озимих - під загрозою
- 01.09.2023 Російські поставки нафти в Індію впали до мінімуму за сім місяців
- 01.09.2023 Казахстан знайшов спосіб, як перевозити нафту в обхід Росії
- 29.08.2023 Объем морских поставок нефти из России вырос до двухмесячного максимума
- 23.08.2023 Страховики підвищили ціни для танкерів, що перевозять російську нафту в Чорному морі – Reuters
- 22.08.2023 Смехдержава: в россии полностью пропал бензин в ряде регионов