Тариф на електроенергію для населення зросте: в НКРЕКП назвали два варіанти

16:30 22.04.2023

Питання про перегляд тарифів на електроенергію для населення наразі є відкритим. Можливе збільшення тарифів для населення повʼязане із великою вартістю відновлення енергетичної інфраструктури.

Про це в ефірі телемарафону заявив голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Костянтин Ущаповський. 


"Після ворожих обстрілів енергетичних об’єктів для відновлення живлення споживачів використовувались тимчасові схеми подачі електроенергії. Тож для забезпечення проходженння нового опалювального сезону такі схеми є неможливими", - пояснив Ущапковський.


Тому в уряді розглядається питання про перегляд тарифів на електроенергію для побутових споживачів.

"Розглядається декілька варіантів встановлення нових тарифів на електроенергію. Серед варіантів є такі: 2,40 грн та 2,80 грн за 1 кВт/год. Головним тут є завдання забезпечити захист вразливих категорій споживачів, розробивши відповідні програми цільового соціального захисту", - розповів він.

Уряд України вирішив зберегти діючі тарифи на електроенергію до 30 квітня. Зараз населення платить 1,44 гривні за кВт/год, якщо споживається менше 250 кВт/год на місяць та 1,68 гривень за кВт/год, якщо споживається понад 250 кВт/год на місяць.
Українська влада в листі про наміри до керівництва МВФ заявила про плани підвищити тарифи на газ та електроенергію. Терміни поки що не визначено.

Ще на цю тему