Кримчанка Ірина Данилович 10 днів продовжує голодування через відмову тюремників надати їй медичну допомогу – «Ґрати»

16:30 02.04.2023

Засуджена у Криму громадянська журналістка Ірина Данилович уже десять днів продовжує голодування у сімферопольському СІЗО, оскільки їй, як і раніше, не надають медичної допомоги.

Як пише Крим.Реалії, про це повідомляє видання «Ґрати» з посиланням на її батька Броніслава Даниловича.

«Вона повідомляє про дуже погане самопочуття. Вона знову писала про нестерпний біль у голові та вусі. На початку тижня її планово вивезли до ІТТ Феодосії для ознайомлення з матеріалами справи у міському суді, потім на один день повернули до СІЗО Сімферополя. До лікарні досі не доправили. Виходить, мене просто обдурили. Хоча казали, що повезуть на обстеження у середу, 29 березня. Але станом на вчорашній день вона була в ІТТ Феодосії», – розповів Данилович.

За словами Броніслава Даниловича, 28 березня він зустрівся з тво начальника СІЗО №1 Сімферополя Віктором Харченком, який пообіцяв, що медична допомога Ірині Данилович буде надана і її відправлять до однієї з цивільних лікарень у Сімферополі. Але цього так і не сталося.

22 березня кореспондент Крим.Реалії повідомив, що засуджена в Криму до семи років колонії громадянська журналістка та медсестра Ірина Данилович оголосила сухе голодування доти, поки їй не забезпечать «нормальне медичне лікування, або до своєї смерті». На цей крок вона пішла «на знак протесту проти знущання з неї з боку адміністрації СІЗО через ненадання медичної допомоги».

Згідно з текстом її заяви, упродовж 4 місяців Ірина Данилович не змогла домогтися від адміністрації російського слідчого ізолятора необхідної медичної допомоги. Також журналістка зазначає, що перенесла в ув'язненні мікроінсульт і має проблеми зі слухом. У такому стані, зазначає вона, немає можливості знайомитися з матеріалами справи.

Напередодні рідні Данилович розповіли Крим.Реалії, що в Ірини Данилович погіршується стан здоров'я в ув'язненні.

Представники ФСВП Росії не коментували заяви Данилович та її рідних.

Ірина Данилович перестала виходити на зв'язок зранку 29 квітня у Коктебелі. У той же час у будинку, де вона проживала, без її участі співробітники ФСБ Росії провели обшук. За підсумками обшуку, у батьків Даниловича вилучили всі телефони, і кілька днів вони не могли нікому повідомити про те, що сталося.

Журналістку підозрювали у незаконних діях із вибуховими речовинами чи вибуховими пристроями (ч. 1 ст. 222.1 Кримінального кодексу Росії). Повідомлялося, що ФСБ Росії звинуватила Ірину Данилович у виготовленні вибухового пристрою з медичними голками.

Російський суд у Криму засудив громадянську журналістку та медсестру Ірину Данилович до семи років позбавлення волі.

Прокуратура Автономної Республіки Крим розпочала кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків та затримання Ірини Данилович. А громадські організації України вимагали звільнення громадянської активістки Ірини Данилович.

Данилович працювала медсестрою та вела сторінку в соцмережах, а також кілька блогерських колонок, присвячених правам медпрацівників та проблемам охорони здоров'я на анексованому півострові.
 

Ще на цю тему