У Нацбанку прокоментували заяву Групи Raiffeisen Bank International щодо виходу з рф
У Національному банку не бачать в заяві Групи Raiffeisen Bank International (RBI) чіткого плану з конкретними кроками та строками їх реалізації, однак сподіваються, що банк готовий до реального скорочення ділової активності в росії та реалізації рішень.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.
"Національний банк України відзначає позитивні сигнали в заяві Групи Raiffeisen Bank International (RBI), оголошеній за результатами загальних зборів 30 березня. Зауважимо, що заява не містить чіткого плану з конкретними кроками та строками їх реалізації, однак може свідчити про перехід від пошуку "стратегічних варіантів майбутнього" до готовності банку до реального скорочення ділової активності в росії та реалізації рішень, які призведуть до продажу або виділення чи деконсолідації Райффайзенбанку росія з Групи", - йдеться в повідомленні.
У Нацбанку висловили сподівання, що RBI Group як відповідальний член міжнародної фінансової спільноти вже найближчим часом докладе зусиль для впровадження в життя зазначених ініціатив.
Голова Національного банку Андрій Пишний звернувся до Наглядової ради RBI перед проведенням загальних зборів та закликав Групу не зволікати з рішенням щодо виходу банку з рф. Він також звернув увагу на неприйнятність потенційного виходу Райффайзенбанку з рф шляхом обміну активами Райффайзенбанку з підсанкційним Сбєрбанком в Австрії. Угода, яка дає змогу банку, що належить кремлю, зберегти свої заблоковані підсанкційні активи в Європі та повернути їх до росії, щоб і надалі підтримувати економічну стійкість і здатність росії вести війну з Україною, не витримує жодної критики, не кажучи вже про порушення санкційних обмежень, які, безперечно, вимагатимуть коригування для забезпечення реалізації запропонованого плану.
Райффайзен Банк в Україні як системно важливий банк, який сприяє підтриманню фінансової стабільності в країні в розпал війни, має підтримку НБУ. Участь банку в розвитку банківського сектору, економічних програмах та гуманітарних проєктах відчутна і важлива. Національний банк продовжить уважно стежити за діяльністю банків, які мають працюючі дочірні структури в рф, та надалі порушуватиме питання присутності міжнародних банків на російському ринку в комунікації з санкційними регуляторами країн-партнерів.
Ще на цю тему
- 24.05.2023 Російський центробанк вступив у війну з Україною, висунувши на фронт польові офіси, - Bloomberg
- 24.05.2023 Один із найбільших банків Швейцарії заморожуватиме рахунки жителів Білорусі та РФ
- 18.05.2023 Росія заморозила банківські рахунки дипмісії Данії
- 10.05.2023 Швейцарія заморозила активи Центробанку РФ на майже 8,3 млрд доларів
- 06.05.2023 росія накопичила мільярди рупій в індійських банках, які вона не може використати
- 24.04.2023 Російський Сбєрбанк заявив про створення GigaChat – альтернативи ChatGPT
- 18.04.2023 Найбільший кіпрський банк закриває рахунки росіян
- 06.04.2023 Російський "Альфа-Банк" зазнав рекордних збитків минулого року через санкції, - Reuters
- 23.03.2023 ЦБ заговорит по-китайски
- 16.03.2023 Международные резервы рф за неделю сократились еще на 5,1 млрд долларов
- 15.03.2023 Прихований бартер: група Raiffeisen домовляється з російським «сбербанком» про обмін активами
- 09.03.2023 У Швейцарії судять банкірів за допомогу «гаманцю Путіна»: деталі резонансної справи