Україна стане однією з основних тем глобального «Саміту за демократію»

12:20 28.03.2023

Необхідність припинення війни в Україні та відновлення світового порядку стане однією з основних тем обговорення «Саміту за демократію», який збирає цього тижня адміністрація Байдена.

Це підтвердив у понеділок 27 березня заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател, передає Укрінформ.

«Звісно, жорстокий напад рф на Україну, без жодних сумнівів, буде темою для обговорення. Я впевнений»,- зауважив у цьому зв’язку представник відомства.

Він наголосив, що війна рф в Україні підкреслила важливість дотримання порядку, заснованого на правилах, а також Статуту ООН й безпосередньо принципів територіальної цілісності й суверенітету.

Крім того, за його словами, учасники саміту обговорять інші теми, що стосуються майбутнього демократії як у США, так і в глобальному контексті.

«Визначальним питанням цієї епохи є те, чи приноситимуть демократії надалі користь своїм народам у світі»,- зауважив офіційний представник Держдепу.

Саміт за демократію (Summit for Democracy) цього року проходитиме 28-30 березня. Очікується, що ця подія фокусуватиметься на просуванні прав людини та демократії як головних напрямків зовнішньої політики нинішньої адміністрації США.

Напомним, США не пригласили представителей Турции и Венгрии на свой «Саммит за демократию» из-за поддержки РФ. 

Ще на цю тему