Катарський концесіонер порту «Ольвія» планує залишитись на українському ринку попри війну

14:00 27.03.2023

Концесіонер стивідорної компанії у морському порту «Ольвія» у Миколаєві — катарська компанія QTerminals зберігає робочі місця для українських працівників попри те, що порт не функціонує, і має намір продовжувати працювати на українському ринку.

Про це в інтерв’ю агентству «Укрінформ» розповів спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх.

Він поінформував, що під час візиту до Катару мав зустріч з керуючим директором QTerminals — компанії, яка підписала договір концесії в порту «Ольвія».

Хочу відзначити, що катарська сторона, попри те, що порт не функціонує, зберегла робочі місця для українських працівників і продовжує повністю виплачувати заробітну платню і дбати про людей. Керівник QTerminals також наголосив, що катарська сторона не має наміру виходити з українського ринку. Наразі вона використовує одне з положень договору про настання форс-мажорних обставин, а після того, як сплине визначений термін його дії, налаштована на його продовження”, — сказав Субх.

Він додав, що катарська сторона вірить у перспективність цього проєкту і бачить необхідність залишатися тут, у тому числі аби допомогти українцям, які у разі виходу компанії з ринку можуть просто втратити роботу.

Окрім того, ми дуже серйозно на рівні уряду і компаній поговорили з катарською стороною необхідність залучення миколаївських портів, в тому числі «Ольвії», до Чорноморського зернового коридору, і звернулися з проханням апелювати до ООН і турецької сторони, аби натиснути на Росію і змусити погодитися на це”, — поінформував спецпредставник України з питань Африки і Близького Сходу.

Субх також повідомив, що Катар зараз вивчає низку українських проєктів, окрім того, українська сторона готує додаткові пропозиції для Катару в контексті повоєнного відновлення України. Це, зокрема, об’єкти гуманітарної, соціальної, критичної інфраструктури, які могли б бути відновлені за рахунок катарських інвестицій міжнародними або українськими компаніями.

Тобто готовність до співпраці є. Однак катарські фонди є дуже прагматичними і вимагають стислої, але дуже добре підготовленої інформації. Тобто кожен проєкт повинен мати техніко-економічне обґрунтування, як він буде виконуватися. Це додатковий шматок роботи порівняно з нашими європейськими партнерами, які часто демонструють більш проактивну позицію і готові надсилати свої делегації, щоб на місці вивчати проєкти і ухвалювати відповідні рішення”, — зазначив дипломат.

На початку грудня 2021 року Міністерство інфраструктури підписало акт передачі цілісного майнового комплексу ДП «Стивідорна компанія (СК) «Ольвія» та відповідного майна ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) у Спеціалізованому морському порту (СМП) «Ольвія» концесіонеру — ТОВ «Кютерміналз» (QTerminals Olvia).

У серпні 2020 року Міністерство інфраструктури та катарська компанія Qterminals підписали угоду концесії цілісного майнового комплексу ДП «СК «Ольвія» та відповідного майна ДП «АМПУ» у морському порту «Ольвія» терміном на 35 років.

 

Теми:

Ще на цю тему