Через пов’язані з Кримським мостом обмеження в Азовському морі застрягли танкери з LPG

13:00 13.03.2023

Декілька танкерів, які перевозять скраплений вуглеводневий газ (LPG), уже кілька місяців не можуть вийти з Азовського моря через обмеження на прохід небезпечних вантажів під Керченським мостом, повідомляє Reuters.

За інформацією порталу Refinitiv Eikon, в Азовському морі очікують дозволи на прохід у Чорне море через Керченську протоку три танкери-газовози Summer (прапор — Вануату) з партією LPG близько 2,9 тис. тонн, Gas Houston (прапор — Панама) з 3,4 тис. тонн LPG та Premier (прапор — Коморські острови) із 2,4 тис тонн LPG. За даними навігаційного порталу Vesselfinder, така сама ситуація складається і з танкером Ada (прапор — Маршаллові острови).

Останні LPG-танкери перевалочний комплекс «Мактрен-Нафта» відвантажив в азовському порту Темрюк наприкінці грудня. З того часу вийти в Чорне море вони вже не могли.

Один із трейдерів розповів Reuters, що газ міг потрапити до переліку небезпечних вантажів, які заборонено провозити під Керченським мостом.

З 7 березня 2023 року прикордонна служба Росії на підході до мосту через Керченську протоку посилила контроль і почала перевіряти всі судна, що прямують до Росії — у тому числі ті, що йдуть без вантажу.

Ще на цю тему