ОАЕ приймають усе більше вантажів російської нафти

20:20 07.03.2023

Об’єднані Арабські Емірати приймають більше вантажів російської сирої нафти, що є ще одним прикладом того, як західні санкції проти Росії скоригували традиційні потоки торгівлі енергоносіями, повідомляє Reuters.

Росія продає як сиру нафту, так і нафтопродукти за зниженими цінами після того, як міжнародні санкції через вторгнення в Україну призвели до того, що у неї залишилося менше покупців. Цей розвиток подій також підкреслює зростаючу співпрацю між Росією та провідними виробниками нафти в Перській затоці, такими як Саудівська Аравія та ОАЕ”, — зазначається у публікації.

Точно невідомо, коли ОАЕ почали імпортувати російську нафту, але дані відстеження танкерів вказують на те, що обсяги зросли після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року і подальших західних санкцій проти Росії.

Дані відстеження суден показують, що близько 1,5 млн барелів російської нафти надійшло до ОАЕ — одного з найбільших світових виробників нафти — з листопада 2022 року, причому обсяги або почали зростати, або зростають з початку 2022 року.

Згідно з даними енергетичної аналітичної компанії Kpler, перше постачання російської нафти до ОАЕ відбулося у 2019 році, але обсяги постачань зросли після квітня 2022 року із паузою у липні-жовтні.

Дані Refinitiv Eikon показують, що перше постачання російської нафти в країну відбулося в 2022 році, зі сплеском обсягів у квітні 2022 року.

Теми:

Ще на цю тему