Загарбники перетворюють на укріпрайон село в Криму / Відео

20:00 24.02.2023

Гауляйтери окупованого Криму завчено повторюють мантру про його неприступність і захищеність. 

Однак зведені фортифікаційні споруди не лише на адмінмежі з Херсонською областю і на півночі півострова, а й по всій його території свідчать, що окупанти чудово розуміють, що визволення Криму – справа найближчого часу і готуються оборонятись. Про це йдеться у сюжеті «Центра журналістських розслідувань».

Село Міжводне, що на в тимчасово окупованому Криму, загарбники перетворюють на військовий укріпрайон: тут замінували пляжі, вирили окопи, збудували укріпрайони.

«Популярний бюджетний курорт Міжводне в окупованому Криму – автентична назва Ярилгач – перетворюється на військовий укріпрайон. Російські окупанти ще в грудні почали завозити сюди своїх військових і примусово розміщувати їх у пансіонатах Міжводного», - йдеться в сюжеті.

Невдовзі військові почали зводити тут оборонні споруди, додають розслідувачі.

Вони зауважують: схоже, що окупанти бояться висадки українського морського десанту, і це – не безпідставно.

«Адже береги Тарханкуту – високі та стрімкі, і якщо десь можна висадити десант, то це в бухтах, де берег пологий та низький, - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, пляж Міжводного окупанти оголосили замінованим, вздовж дороги висять попереджувальні таблички. Тут розташовані три опорні пункти з укриттями, окопами для піхоти і бронетехніки. Перший пункт – на південному в'їзді до Міжводного. Особовий склад базується в першому будиночку на пляжі, а поруч – траншеї, укриття, окопи.

Щоб місцеві мешканці або українські диверсанти не потрапили сюди і не змалювали схему опорника, тут облаштовані два блокпости, з'єднані з опорником лінією траншей.

За даними розслідувачів, другий опорник знаходиться на території колишньої нафтобази. В будиночках – особовий склад, а на місцях місткостей з пальним вириті системи траншей, вогневих позицій і укриттів. Цей опорник з боку дороги також прикривають два блокпости.

Ще одна лінія траншей тягнеться від блокпоста біля пансіонату «Едем» до третього пункту базування окупантів – будиночку-лазні поруч із кафе Нептун», йдеться в сюжеті. Там біля кафе – ще один блокпост, і ще один – біля пансіонату «Пальміра».

«А на мисі Чорному берег високий і скелястий, тому тут загарбники облаштовують вогневі позиції для артилерії. Вона має прикривати вхід до бухти. Дорогу повністю перекривають два блокпости – цивільним не проїхати. Втім, вони розповідають, що бачили техніку на цих позиціях», - йдеться в сюжеті.

Як зазначається, окупанти створюють оборонні споруди на Кримському півострові, який розглядали, як плацдарм для наступу, а не для оборони.

«Вони перетворюють курорти на зони бойових дій, засмічують їх мінуванням і спотворюють образ кримського узбережжя потворними виразками траншей і окопів. Та їх нічого не врятує, бо оборона завжди буде прорвана – це абетка військової науки», - додають у «Центрі журналістських розслідувань».
 

Ще на цю тему