Порт Гамбург скоротив вантажообіг на 6,8% у 2022 році через антиросійські санкції

16:40 21.02.2023

Німецький порт Гамбург за підсумками 2022 року скоротив вантажообіг порівняно з попереднім роком на 6,8% — до 119,9 млн тонн.

Про це свідчать дані Port of Hamburg Marketing.

Перевалка генеральних вантажів у порту скоротилася на 5,8% — до 83,7 млн тонн, масових вантажів — на 8,9%, до 36,2 млн тонн.

Негативний вплив на вантажообіг порту Гамбург протягом усього року чинили війна в Україні та пов’язані з нею санкції проти Росії разом зі збоями у глобальних ланцюжках постачань, спричиненими пандемією коронавірусу. Все це ускладнювалося трудовими суперечками в порту на початку другого півріччя та дуже високою інфляцією восени, що призвело до падіння споживчого попиту”, — пояснив генеральний директор Port of Hamburg Marketing Аксель Маттерн.

Контейнерообіг через порт Гамбург за підсумками 2022 року скоротився на 5,1% — до 8,3 млн TEU. Упродовж першого півріччя обсяги зростали, проте у четвертому кварталі відбулося значне скорочення, яке становило 12,3%.

Зниження потоку імпортних контейнерів склало 6,1% порівняно з попереднім роком — до 4,2 млн TEU, експортних — на 4,1%, до 4,1 млн TEU.

У 2022 році в Гамбург було скоєно 234 суднозаходи контейнеровозів класу Megamax місткістю понад 18 тис. TEU — на 6% більше, ніж у 2021 році. Крім того, на 5% зросла кількість суднозаходів суден місткістю 14-18 тис. TEU. При цьому на 16,6% знизилася кількість суднозаходів контейнеровозів місткістю 10-14 тис. TEU. В результаті сумарна кількість суднозаходів великотоннажних контейнеровозів скоротилася на 1,2% — до 486. А ось кількість суднозаходів контейнеровозів міткістю 8-10 тис. TEU (VLCC), які зараз вважаються середньою місткістю, зросла на 11%.

Минулого року адміністрація порту Гамбург розпочала реалізацію програми перетворення його на передовий центр енергетичного переходу.

У лютому 2022 року ми підписали угоду з Air Products, найбільшим у світі виробником водню, що передбачає вивчення можливостей для створення комплексного ланцюжка доданої вартості водню в порту Гамбург. У листопаді Air Products і Mabanaft оголосили, що перший у Німеччині великий термінал для прийому зеленого водню буде побудований на майданчику порту (Oiltanking Deutschland). Таким чином, порт Гамбург відіграватиме провідну роль в імпорті водню і допомагатиме забезпечувати його постачання до Німеччини. Побудувавши берегові зарядні станції як на круїзних, так і контейнерних терміналах, ми в перспективі можемо стати кліматично нейтральним портом”, — повідомив головний виконавчий директор адміністрації порту Гамбург (HPA) Фрідріх Штурманн.

Порт Гамбург — найбільший порт Німеччини та провідний порт Європи. Займає територію 75 квадратних кілометрів і вважається третім за розміром у Європі (після Роттердама та Антверпена). Розташований у гирлі річки Ельба, за 100 кілометрів від узбережжя. Порт у 2021 році збільшив вантажообіг порівняно з 2020 роком на 1,9% — до 128,7 млн тонн, контейнерообіг — на 2,2%, до 8,7 млн TEU.

Ще на цю тему