Генштаб Греції вирішив оновити бронетехніку

13:00 12.02.2023

У Греції вирішили оновити бронетехніку власного війська.

Країна планує модернізувати танки та закупити нові БМП.

На останньому засіданні об’єднаного комітету начальників штабів Збройних сил Греції, яке відбулося 7 лютого 2023 року, було вирішено оновити парк бронетехніки.

Цим рішенням попередньо планується модернізувати 123 основні бойові танки Leopard 2A4.

А також придбати 205 нових бойових машин піхоти (БМП) Lynx KF41.

Наголошується, що оновлення бронетехніки збройних сил Греції необхідне для підвищення обороноздатності країни.

Документ опублікований грецькими військовими стосовно оновлення парку бронетехніки
Наразі ще не визначено, до якого варіанту будуть модернізовувати більше ста танків Leopard 2A4 і скільки це коштуватиме.

Також поки що невідомо, скільки вартуватиме закупівля 205 нових БМП Lynx.

Нагадуємо, що у 2022 році німецька гусенична бойова машина піхоти Lynx KF41 знаходилася в Греції і проходила випробування.

Тоді ж стало відомо, що у разі погодження контракту на закупівлю, компанія-виробник цієї БМП пропонує локалізацію виробництва бойової машини у Греції із залученням грецької промисловості.

БМП Lynx розроблена концерном Rheinmetall з використанням сучасних технологій, що підвищують захист машини (модульна броня, активні системи) та ситуаційну обізнаність. Такий підхід повинен сприяти суттєвому зниженню витрат на експлуатацію, а також більш гнучкому реагуванню командування ЗС на тактичні вимоги. БМП характеризується високою живучостю, мобільністю і вогневою міццю.

БМП Rheinmetall Lynx KF41
Довжина БМП KF41 – 7,7 м, ширина – 3,6 м, висота – 3,3 м. Машина оснащена двигуном Liebherr потужністю 850 кВт (1140 к.с.) і трансмісією Renk, максимальна швидкість – 70 км/год, запас ходу по паливу – понад 500 км. У конфігурації з озброєною 35-мм гарматою баштою Lance 2.0 маса KF41 становить близько 44 тонн.

Ще на цю тему