Молдова виконала майже половину вимог для інтеграції до Євросоюзу - Санду

10:40 12.01.2023

Молдова виконала 16 із 35 заходів, які необхідно було здійснити до кінця 2022 року для просування процесу інтеграції в Європейський Союз.

Про це президентка країни Мая Санду сказала в середу під час зустрічі з членами Національної комісії з європейської інтеграції Молдови, передає Укрінформ із посиланням на NewsMaker.

За її словами, ще дев’ять реформ наразі перебувають на стадії завершення.

Серед завершених заходів президентка Молдови назвала ухвалення парламентом нового Кодексу про вибори, який набув чинності 1 січня, та урядове Положення про держзакупівлі невеликої вартості.

Серед заходів, які перебувають на стадії завершення, – позачергове оцінювання кандидатів до Вищої ради магістратури та Вищої ради прокурорів Молдови, встановлення чітких компетенцій Антикорупційної прокуратури та Національного центру по боротьбі з корупцією. Також на стадії завершення перебуває і пакет законопроєктів, які позбавлять політику, економіку та сферу ЗМІ від впливу олігархів.

Президентка Молдови закликала завершити решту євроінтеграційних заходів до кінця березня 2023 року.

"Європейська інтеграція – це проєкт нашої країни, який забезпечить мир, сприятиме економічній модернізації країни і підвищить рівень життя людей. Це проєкт, у який ми всі можемо і повинні зробити свій внесок", – пояснила вона.

Як раніше повідомляло агентство, уряд Молдови планує збільшити оборонний бюджет на 2023 рік, зокрема для посилення системи протиповітряної оборони.

Ще на цю тему