Уряд створив Національну комісію з питань кримськотатарської мови

17:30 08.01.2023

Уряд України утворив Національну комісію з питань кримськотатарської мови.

Комісія працюватиме під співголовуванням віцепрем’єр-міністерки – міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук.

Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів на засіданні у п'ятницю, передає Укрінформ із посиланням на Мінреінтеграції.

"Комісію створено на виконання Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки. Цей консультативно-дорадчий орган функціонуватиме у складі представників залучених державних органів, а також Меджлісу кримськотатарського народу й мовознавців із наукових та освітніх установ", - ідеться у повідомленні.

Основним завданням Нацкомісії є збереження кримськотатарської мови, яка віднесена ЮНЕСКО до числа мов, що потребують захисту, а також сприяння координації дій центральних і місцевих органів виконавчої влади з питань інституційного, організаційного й інформаційного забезпечення функціонування кримськотатарської мови.

За словами Верещук, "кримськотатарська – це мова одного з корінних народів України, який наразі зазнає утисків і репресій у тимчасово окупованому Криму. Українська влада робить все, щоб захистити права кримських татар, їхню національну ідентичність".

"Утворена сьогодні комісія покликана сприяти збереженню національної культури, традицій, звичаїв та історичної пам’яті кримськотатарського народу. Разом з науковцями маємо популяризувати цю мову серед молоді, підіймати її престиж. Ми маємо зберегти нашу спільну національну пам’ять», – наголосила віцепрем'єр-міністр.
 

Ще на цю тему