США запровадили санкції проти десяти пов’язаних із судноплавством російських компаній

10:30 24.12.2022

Управління контролю за іноземними активами міністерства фінансів США (OFAC) внесло до санкційних списків десять російських компаній і дослідницьких установ, пов’язаних із судноплавством.

Про це повідомила прес-служба мінфіну США, пише видання Порти України.

До списку потрапили компанії, залучені до російського військово-промислового комплексу, зокрема: АТ «Концерн «Морінформсистем-Агат», який займається розробкою і виробництвом комплексних конструкцій для військово-промислового комплексу в Росії та за кордоном; АТ «Акумуляторна компанія «Рігель» — розробник і виробник літій-іонних акумуляторів і батарей для систем автономного та безперебійного живлення, засобів зв’язку, транспорту та іншої техніки; ЗАТ «ЦНДІ суднового машинобудування» — науково-дослідна і дослідно-конструкторська організація Росії зі створення суднового обладнання, яке встановлюють практично на всіх російських суднах; АТ «Морські Навігаційні Системи» — розробник і виробник навігаційних, гідрографічних, гідрометеорологічних, гідроакустичних систем, морської техніки та систем автоматики для суднобудівної галузі.

Також у списку центральний НДІ конструкційних матеріалів «Прометей», концерн «Науково-виробниче об’єднання «Аврора», концерн «ЦНДІ «Електроприлад», ЗАТ «Обуховське», Інститут океанології РАН імені Ширшова, ТОВ «Компанія Технополь».

Чинність санкцій щодо цих структур передбачає заморожування активів.

У лютому Міністерство фінансів США у зв’язку з військовим вторгненням РФ на територію України ввело додаткові санкції стосовно найбільшої російської морської та вантажної судноплавної компанії «Совкомфлот» та низки інших організацій, що належать або контролюються російським урядом. Аналогічні санкції запроваджено Євросоюзом.

На початку квітня США запровадили санкції проти російської «Об’єднаної суднобудівної корпорації», а також 28 дочірніх компаній ОСК — зокрема, конструкторських бюро «Алмаз», «Рубін», АТ «Балтійський завод», АТ «Невське ПКБ», АТ «Адміралтейські верфі».

У травні OFAC розширило перелік фізичних та юридичних осіб та їх активів, що підпадають під санкції, включивши до сім судноплавних компаній Росії та 70 суден різних типів, зареєстрованих у російській юрисдикції.

Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.

Ще на цю тему