Інструктори армії США навчатимуть у Німеччині по батальйону бійців ЗСУ на місяць – NYT

16:40 15.12.2022

Цього тижня президент США Джо Байден ухвалив масштабування програми підготовки українських військовослужбовців на базі американської армії у німецькому Графенвері.

Про це пише The New York Times з посиланням на двох офіційних осіб у Вашингтоні.

За їхніми словами, рішення дозволить американським інструкторам з початку 2023 року оновити програму — викладатиметься більш просунута тактика бою, зокрема координація маневрів піхоти за артилерійської підтримки, та навчати щомісяця до батальйону бійців ЗСУ — від 600 до 800 військовослужбовців.

Наразі ця кількість коливається на рівні 300 бійців, уточнили у виданні.

З початку Великої війни в Міноборони США навчили близько 3100 українських солдатів, переважно невеликими групами, поводженню з конкретним озброєнням, таким як різні артилерійські системи (610 – використанню РСЗВ HIMARS).

За даними NYT, українське військове командування "побоюється відводити надто багато військовослужбовців з лінії фронту для спецвишколу з поводження зі зброєю".

"Але оскільки зима сповільнила темпи бойових дій на багатьох ділянках фронту, офіційні особи заявили, що найближчі місяці дадуть певне вікно [для навчання]", – пишуть журналісти.

За даними NYT, розширена підготовка багато в чому спрямовуватиметься на відновлення навчання, яке інструктори американських спецпідрозділів та Нацгвардії США разом з колегами з інших країн НАТО забезпечували для українських військ до 24 лютого на базі центру в Яворові. Там навчено понад 27 000 українських солдатів.

Наприкінці осені 2022 року у Хорватії президент відмовився давати добро на навчання ЗСУ.
У середині листопада ЄС запустив місію для навчання до 15 000 українських військових.

Теми:

Ще на цю тему