Санду: Росія хоче усунути проєвропейський уряд Молдови та відродити СРСР

18:20 13.12.2022

Молдова не хоче повертатися в СРСР, про відродження якого часто говорять у Москві, та фіксує спроби РФ повалити демократичний проєвропейський уряд у Кишиневі.

Про це заявила президентка Молдови Мая Санду в інтерв'ю румунському виданню rfi.ro, повідомляє "Європейська правда".

"Для Молдови ця війна (в Україні. - Ред.) - загроза свободі нашої країни, нашій демократії і нашому європейському шляху. Я багато разів чула заяви з Москви про те, що вони хочуть відродити Радянський Союз. Це безпосередньо стосується і нас. Ми не хочемо повертатися в СРСР. Оскільки ми хочемо жити у вільному суспільстві, демократичній країні", - цитує Санду молдовське видання NewsMaker.

Санду засудила ракетні удари РФ і наголосила, що через них постраждали й у Молдові
Вона зазначила, що Росія намагається домогтися приходу проросійського уряду до влади в Молдові.

"Очевидно, що Москва хоче, щоб у Кишиневі був проросійський уряд. Це не секрет. Є спроби дестабілізувати ситуацію через оплачені акції протесту, використовуючи ситуацію в енергетиці та дуже високі ціни на газ і електроенергію, скорочуючи обсяги поставок за контрактом, який ми уклали з "Газпромом". 

Це одностороннє рішення "Газпрому", яке не має жодних юридичних підстав. Усі ці елементи прагнуть підірвати проєвропейський уряд у Кишиневі", - підкреслила Санду.

Санду також торкнулася і теми придністровського конфлікту, запевнивши, що Кишинів має намір вирішувати це питання лише мирним шляхом. 

Мир в Україні можливий тільки після виведення російських військ - Санду
Санду вважає, що після перемоги України у війні з Росією у Молдови з'являться всі передумови для вирішення конфлікту.

"Можливість вирішення конфлікту з'явиться, коли Україна здобуде перемогу у війні. І так, ми працюємо над деталями такого рішення", - сказала Санду.

Раніше Санду звинуватила РФ у тому, що своїм обстрілами України Росія занурює Молдову у пітьму.

Санду також заявляє, що протести в Кишиневі організовують групи, які напряму фінансуються Росією.

Ще на цю тему