Рішення, яке не передбачає деокупації Криму, - марна трата часу - Зеленський

09:30 25.11.2022

Доки Росія не залишить усі окуповані нею території України, про жодне завершення війти не йдеться. 

Про це президент України Володимир Зеленський заявив у інтерв’ю The Financial Times, пише ZN.UA.

Попри те, що деякі західні партнери стурбовані тим, що спроба України повернути анексований Росією у 2014 Крим може призвести до ескалації агресії, аж до застосування ядерної зброї, український президент переконаний, що напади на цивільну інфраструктуру довели, що Москва не має наміру вести переговори про припинення війни.

З минулого місяця Москва активізувала кампанію бомбардувань критичної інфраструктури України, сподіваючись змусити Київ піти на поступки, незважаючи на успіхи ЗСУ на полі бою.

«Ми повинні повернути всі землі. Я вважаю, що поле бою — це шлях, коли немає дипломатії, – сказав Зеленський Financial Times. — Якщо ми не зможемо повністю повернути свої землі, війна просто буде заморожена. Це питання часу, коли вона відновиться».

Зеленський визнав, що доля Криму виноситься на міжнародний порядок денний.

«Я розумію, що всі збентежені ситуацією і тим, що буде з Кримом. Якщо хтось готовий запропонувати нам шлях щодо деокупації Криму невійськовим шляхом, я буду тільки «за». Якщо ж рішення не передбачає деокупації і Крим лишається частиною Російської Федерації, не варто витрачати час, це марна трата часу», — наголосив він.

Як повідомлялось, на тлі чергового ракетного удару, який 23 листопада забрав життя десяти людей, на спеціально скликаному з цього приводу засіданні Радбезу ООН Китай закликав Київ до переговорів з РФ.
 

Ще на цю тему