Естонія наполягатиме на максимальному обмеженні ціни на російську нафту

15:30 25.11.2022

Естонія наполягає, щоб Євросоюз встановив нижчий поріг ціни на російську нафту, ніж обговорюють країни Великої сімки.

Про це заявив глава МЗС країни Урмас Рейнсалу, інформує Цензор.НЕТ.

Раніше повідомлялося, що країнам ЄС поки що не вдалося домовитися, на якому рівні встановити поріг цін на російську нафту. Польща та країни Балтії вважають запропоновані $65 за барель "надто щедрими" для Росії і пропонують зафіксувати ціну на $30, а країни з великим танкерним флотом, такі як Греція, не хочуть опускати позначку нижче за $70.

Рейнсалу на пресконференції уряду заявив, що "на думку Естонії, такий ціновий поріг є недостатньо дієвим, якщо зважити на те, що ЄС поки не вдалося досягти угоди щодо дев'ятого пакету санкцій", і що "пропонований поріг ціни на нафту виглядає занадто високим".

Міністр сказав, що оскільки для ухвалення рішення з цього питання потрібна згода кожної країни Євросоюзу, Естонія може накласти вето на рішення, яке її не влаштує.

"З нашого боку важливо чітко обґрунтувати свою позицію щодо життя і смерті, оскільки триває війна. Тому обговорення будуть продовжені", – сказав Рейнсалу.

Собівартість російської нафти – близько $20 за барель, її ринкова вартість зараз – приблизно $68.

Обмеження цін на російську нафту, яке вводять Євросоюз та його союзники, полягає у повній забороні на її перевезення, але з винятком для третіх країн, якщо нафта коштує менше за певний поріг. Рівень, на якому буде встановлено цей поріг, має визначити коаліція країн G7 та їхніх партнерів.
 

Ще на цю тему