Кримського журналіста Темер'янова направили на примусову судекспертизу 

11:20 15.11.2022

Цивільний журналіст Вілен Темер'янов, заарештований у справі "Хізб ут-Тахрір", проходить примусову судову експертизу в психіатричній лікарні Сімферополя.

Про це з посиланням на адвоката Марлена Халікова повідомляє "Кримська солідарність", пише Укрінформ.

"Адвокат Марлен Халіков повідомив, що цивільний журналіст Вілен Темер'янов, заарештований у справі "Хізб ут-Тахрір", перебуває в психіатричній лікарні в Сімферополі. Там підсудний проходить примусову судову експертизу. У Клінічну психіатричну лікарню № 1 Вілена Темер'янова помістили за рішенням суду для проходження примусової психічної судової експертизи", - сказано в повідомленні.

За словами захисника, Вілен Темер'янов перебуває в лікарні вже понад 20 днів за рішенням суду і, можливо, скоро повернеться до слідчого ізолятора.

11 серпня співробітники фсб росії в селищі Вільне Джанкойського району в Криму обшукали будинок Темер'янова, кореспондента "Кримської солідарності" і "Грани.ру". Йому винесли рішення про затримання за звинуваченням у "Хізб ут-Тахрір". Ісламська політична партія заборонена в росії і вільно діє в Україні та більшості європейських країн. Влада також заарештувала п'ятьох кримськотатарських активістів під час рейдів того дня.

Ісламська політична партія "Хізб ут-Тахрір" була визнана терористичною 14 лютого 2003 року Верховним судом російської федерації в закритому судовому засіданні. Правозахисники вважають, що це рішення ухвалено необґрунтовано, з порушенням гласності та рівності сторін, оскільки в закритому процесі брала участь лише сторона обвинувачення, а саме фсб. При цьому на території України і більшості країн світу організація діє без обмежень на рівні національних законодавств.

Із січня 2015 року кримінальні "справи Хізб ут-Тахрір" почали порушувати в окупованому росією Криму. На думку правозахисників, членів організації переслідують не за підготовку державного перевороту і тероризм, а за публічні акції прихильників партії проти політичних репресій у Криму, системну критику російської влади і за масову нелояльність серед кримських татар у відповідь на окупацію Криму.
 

Ще на цю тему