ЄС закликає росію подовжити дію Стамбульских угод

14:40 11.11.2022

Євросоюз зробив заяву про необхідність продовжити угоду про експорт українського зерна через Чорне море, пише «Ukrainian Shipping Magazine».

«Ми закликаємо росію продовжити «зернову угоду» після завершення її поточного терміну дії, який закінчується 19 листопада, і закликаємо росію добросовісно виконувати Чорноморську зернову ініціативу ООН. ЄС та його держави-члени продовжуватимуть реагувати на глобальну кризу продовольчої безпеки та підтримувати вчасне і стабільне постачання української сільськогосподарської продукції на світові ринки», – йдеться у заяві ЄС, яку оприлюднили на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні.

Євросоюз підкреслив, що росія навмисно загострила глобальну кризу продовольчої безпеки, знищивши або розграбувавши українські запаси зерна, порушивши виробництво, запровадивши квотні обмеження на власний експорт продуктів харчування та добрив, а також ввівши блокаду українських морських портів.

«У цьому контексті Чорноморська зернова ініціатива є ключовою для забезпечення продовольством найбільш вразливих верств населення у світі», – резюмували в ЄС.

Ще на цю тему