Новий пункт пропуску на кордоні з Румунією щомісяця перетинатимуть до 5 тис вантажівок

10:20 22.09.2022

Новий пункт пропуску у Красноїльську (Чернівецька область) на кордоні з Румунією почне працювати у жовтні. 

Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм, пише видання Порти України.

За його словами, команді Мінінфраструктури вдалося переконати румунських колег, що потрібен повноцінний вантажний пункт пропуску замість невеликого легкового, адже «важливо не просто символічне відкриття пункту пропуску, а розширення наших експортних коридорів».

«Сьогодні ми вже публічно готові оголосити, що неформальна домовленість про це з румунськими колегами була досягнута ще у липні цього року. А днями ми отримали відповідну офіційну ноту, яка нарешті закріпила за Красноїльськом статус повноцінного вантажного пункту пропуску», — повідомив Найєм.

Як зазначив замміністра, пункт пропуску майже готовий, залишились невеликі інженерні роботи та підведення комунікацій. Також з українського боку завершується прокладання якісної під’їзної дороги.

Пункт пропуску планується запустити у два етапи. На першому, вже у жовтні на Красноїльську буде дозволено проїзд транспортних засобів вагою до 7,5 тонни та порожніх вантажівок. І вже це частково зніме навантаження з єдиного вантажного пункту пропуску Порубне — Сірет. На другому, після встановлення необхідного обладнання та завершення робіт з румунської сторони, пункт пропуску запрацює, згідно з нашими домовленостям, як повноцінний вантажний переїзд. У перспективі через Красноїльськ — Вікову де Сус щомісяця кордон перетинатимуть до 5 тис. вантажівок», — розповів Найєм.

На пункті пропуску «Порубне» спостерігаються постійні черги вантажівок в обох напрямках. За інформацією Державної митної служби України, станом на 21 вересня на пункті пропуску Порубне – Сірет на виїзд було зафіксовано 1150 вантажних авто, на в‘їзд — 450.
 

Ще на цю тему