Санду скликала Раду безпеки через ризики, пов’язані з оголошенням в РФ мобілізації 

20:40 21.09.2022

Президентка Молдови Мая Санду, яка перебуває на Генасамблеї ООН в Нью-Йорку, скликала Вищу раду безпеки, щоб обговорити ризики, спричинені оголошеною в Росії частковою мобілізацією. 

Про це повідомило видання Newsmaker, пише Європейська правда.

"Ризики високі і нам необхідно вжити заходів для підвищення стійкості країни", - зазначила Санду.

На засіданні Вищої ради безпеки планується обговорити небезпеку, спричинену оголошеною у Росії мобілізацією.

"Ми завжди обговорюємо і зовнішню, і внутрішню ситуацію, але я не думаю, що напруженість у країні становить велику небезпеку на цей момент", - наголосила вона, маючи на увазі оголошені партією "Шор" протести.

Санду наголосила, що прибула на Генасамблею ООН, зокрема, для того, щоб розповісти про тривоги Молдови. 

"Я тут, щоби поговорити про проблеми, з якими ми стикаємося. Молдова - мирна країна, як і всі її громадяни, незалежно від того, якою мовою вони говорять. Я закликаю весь світ докласти зусиль, щоб зупинити цю війну", - заявила вона.

Санду розповіла, що обговорила питання безпеки також із генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом. 

"Ми поговорили про нашу співпрацю, необхідність підвищення стійкості країни. Генеральний секретар наголосив, що з повагою ставиться до нашого нейтралітету. Але, як і решта, ми розуміємо, що ризики високі", - додала вона.

Президент Росії Владімір Путін 21 вересня оголосив часткову мобілізацію в Російській Федерації і пригрозив західним країнам застосуванням ядерної зброї.

Промова Путіна і часткова мобілізація в Росії демонструють, що війна не йде за планом Путіна, вважає генсек НАТО Єнс Столтенберг.
 

Ще на цю тему