Росія спробує знайти нових покупців на половину морської нафти, яку заборонить ЄС

16:20 19.09.2022

Росія може знайти нові ринки для приблизно половини експорту морської нафти, яка буде заборонена Євросоюзом.

Как пишут Порты Украины таку оцінку озвучила аналітична компанія Kpler, повідомляє Bloomberg.

Індонезія, Пакистан, Бразилія, Південна Африка, Шрі-Ланка та деякі країни Близького Сходу можуть разом купувати до 1 млн барелів сирої російської нафти майбутньої зими, йдеться в аналітичній записці Kpler. 

«Російські компанії вже перенаправляють свої вантажі в Азію, переважно в Індію та Китай, оскільки деякі європейські покупці добровільно уникають їхньої нафти. Це обійшлося дорогою ціною, оскільки Urals торгується з великими дисконтами до світових контрольних показників», – нагадує агентство.

Перерозподіл глобальних потоків нафти може частково витіснити експорт з інших членів ОПЕК+. В Індонезії «одним із головних кандидатів на заміну є Нігерія», тоді як у Пакистані «ми не здивуємося, якщо побачимо менші потоки Arab Light» із Саудівської Аравії, вказує Kpler.

Як зазначає аналітична компанія, Близький Схід, який цієї зими може приймати до 500 тис. барелів російської сирої нафти на добу, може перенаправити власну нафту, яка раніше використовувалася всередині країни, на експортні ринки.

«Може виникнути спокуса відправити Urals на нафтопереробні заводи та дозволити таким сортам, як Arab Light, вільно текти до Азії», — зауважує Kpler.

Ембарго ЄС на імпорт російської нафти набуде чинності 5 грудня 2022 року, нафтопродуктів — 5 лютого 2023 року.

Теми:

Ще на цю тему