Блінкен пояснив, навіщо путін посилив енергетичний шантаж Європи

12:00 10.09.2022

Президент рф робить ставку на те, що дефіцит енергії зламає волю країн підтримувати Україну, оскільки росія не досягає своїх військових цілей і стає все більш ізольованою.

Про це повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен на спільному брифінгу з очільником НАТО, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу Держдепу.

«Оскільки росія не досягає своїх цілей на полі бою і стає все більш ізольованою на світовій арені, путін вдається до грубіших інструментів, щоб спробувати позбавити Україну підтримки. Він використовує енергію як зброю проти європейських країн, що протистоять її агресії, збільшуючи витрати сімей, підприємств та цілих країн. путін робить ставку на те, що ці дії зламають волю країн підтримувати Україну. Він робить ставку на те, що Кремль зможе змусити інші країни підкоритись», – йдеться у заяві.

Блінкен сказав, що Європа стане сильнішою, якщо менше залежатиме від постачання енергоресурсів з осії, і що Сполучені Штати допоможуть європейським країнам, які зіткнулися з непомірними витратами на опалення.

За словами Блінкена, путін ніколи не припинить намагатися використати енергію як зброю на шкоду Європі.

Ще на цю тему