Болгарія проситиме допомоги в ЄС для боротьби з наслідками повені

13:20 08.09.2022

Тимчасовий уряд Болгарії проситиме фінансової допомоги ЄС для боротьби з наслідками повені в центрі країни.

Про це, як пише "Європейська правда, повідомляє Balkan Insight.

Еміль Кабаіванов, мер муніципалітету Карлово, заявив у середу, що від повені в центральній Болгарії постраждали 340 будинків і завдано загальних збитків інфраструктурі на суму понад 30 мільйонів євро. "Це лише наші попередні оцінки. Потрібно буде поступово реконструювати громадську інфраструктуру, і на це піде майже два роки", - сказав Кабаіванов.

Сильні дощі накрили регіон наприкінці минулого тижня та спричинили повені у трьох селах поблизу Карлово та Пловдива: Богдан, Каравелово та Слатіна. Більшість жителів евакуювали. Електро- та водопостачання залишаються пошкодженими в усьому регіоні поблизу Карлово, а дороги та мости також потребують реконструкції.

У середу тимчасовий уряд, який керуватиме до наступних загальних виборів у Болгарії 2 жовтня, повідомив ЗМІ, що, ймовірно, шукатиме фінансової допомоги від Брюсселя, щоб допомогти найбільш постраждалим місцевим жителям. Зараз він зосереджений на відновленні електро- та водопостачання. Близько 378 постраждалих домогосподарств отримають по 191 євро від Агентства соціальної допомоги.

Тимчасовий уряд також перевірить заяви постраждалих місцевих жителів про те, що незаконна вирубка лісу могла стати причиною повені.

У понеділок дружина президента Десислава Радева, колишній прем’єр-міністр Кирил Петков, члени партії "Ми продовжуємо зміни" та члени їхнього найближчого партнера в коаліції, "Демократичної Болгарії", об'єдналися з волонтерами, щоб допомогти у відновленні зруйнованих будинків.

Останніми днями сотні волонтерів, переважно із Софії та Пловдива, прийшли на допомогу постраждалим. Розпочато благодійні акції. Незважаючи на масштабність стихії, смертельних випадків не зафіксовано.

Ще на цю тему