Україна та Молдова скасували дозволи на міжнародні вантажні перевезення

16:40 29.08.2022

Українські перевізники з 1 вересня 2022 року зможуть їздити до Молдови за новими спрощеними правилами.

Как сообщают Порты Украины про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

В МІУ зазначили, що після підписання «транспортного безвізу» з країнами Європейського Союзу Молдова залишалась єдиною державою на наших кордонах, з якою не було повністю скасовано дозвільний режим для українських перевізників. З огляду на великий обсяг вантажів, який зараз рухається у бік Молдови, підписання двостороннього протоколу зніме ризик зупинки руху нашого експорту.

Двостороннє скасування дозволів на міжнародні вантажні перевезення, відкриття кілька днів тому залізничної ділянки «Березине—Басарабяска», яка не працювала понад 20 років — це чудові приклади співробітництва у транспортній сфері, посилення взаємодії між Україною та Молдовою. Тепер наше завдання — максимально використати нові можливості для посилення економік наших країн перед загрозами, які несе російська військова агресія та російська політика загалом”, — заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Дозвільний режим буде збережений лише для нерегулярних пасажирських перевезень (у 2023 році сторони обміняються 2,2 тис. дозволів) та для перевезень до або з третіх країн (Україна отримає 10 тис. дозволів на 2023 рік).

Ще на цю тему