Через порти Дунаю пройшла рекордна кількість суден

11:30 28.08.2022

За минулу добу у напрямку українських дунайських портів пройшло 11 суден із 45 тис. тонн зерна.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«За минулу добу, 27 серпня, в напрямку українських дунайських портів («Ізмаїл», «Рені» та «Усть-Дунайськ») через гирло Бистре та румунський канал Суліна пройшли 11 суден, загальним обсягом 45 тис. тонн. Це рекордний показник з 24 лютого, початку повномасштабного вторгнення росії», — йдеться в повідомленні.

Зокрема, повідомляється про прохід через гирло Бистре суднового ходу р. Дунай – Чорне море 7 суден, через румунський канал Суліна — 4.

За словами міністра інфраструктури Олександра Кубракова, з березня через дунайські порти вже перевезено понад 4 млн тонн зерна — на даний момент це більше, ніж усіма іншими видами транспорту. Мінінфраструктури продовжує удосконалювати експортну логістики на Дунаї — створюються умови для безперешкодного сполучення між портами залізничними шляхами, в тому числі завдяки забезпеченню прямого залізничного сполучення.

«За умови системних інвестицій та виконання програми з модернізації портів на Дунаї можливо збільшити їхню потужність до 25 млн тонн вантажів на рік. До речі, вже стартував спільний проєкт Міністерства інфраструктури та ЄБРР щодо дослідження експортної логістики у Бессарабії. За два місяці ми отримаємо пропозиції для планування державних, державно-приватних та приватних інвестицій, міжнародних проєктів та проєктів за кошти міжнародних фінансових організацій», — зазначив Кубраков.

Ще на цю тему