Можливості Росії в Арктиці є стратегічним викликом для НАТО - генсек

17:00 27.08.2022

Можливості Росії на Крайній Півночі є стратегічною проблемою для НАТО, і альянсу потрібна сильна союзницька присутність в арктичному регіоні.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час візиту до Канади, пише Європейська правда з посиланням на Reuters.

«Значення Крайньої Півночі зростає для НАТО і Канади, тому що ми спостерігаємо значне нарощування російської військової сили з новими базами, новою системою озброєнь», – сказав Столтенберг.

«Геополітична ситуація змінилася за останні місяці, тому розуміння того, що Росія викликає у всіх нас зростаюче занепокоєння, робить своєчасним для нас поділитися з генеральним секретарем і НАТО всіма речами, які Канада робить через NORAD»,– сказав канадський прем'єр Джастін Трюдо, маючи на увазі американо-канадську північноамериканську оборонну організацію.

Нагадаємо, опозиційна Коаліційна партія Фінляндії, яка залишається найбільш популярною політичною силою країни, пропонує зміцнити безпеку Фінляндії шляхом дислокації постійних сил і бази Північноатлантичного альянсу.

Президент Фінляндії Саулі Нііністьо вважає, що процес ратифікації протоколу про вступ його країни в НАТО відбувається швидше, ніж очікувалось – це вже зробили понад дві третини членів Альянсу.

Ще на цю тему