Україна вимагає направити на Запорізьку АЕС місію МАГАТЕ та військових експертів ООН

20:00 11.08.2022

Україна надала Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ) та ООН докази порушення російськими загарбниками принципів ядерної безпеки на Запорізькій АЕС та звернулася із закликом невідкладно направити на ЗАЕС міжнародну місію у складі фахівців МАГАТЕ і військових експертів ООН.

Про це під час брифінгу сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає кореспондент Укрінформ.

«Вчора направив листи генеральному секретарю МАГАТЕ Рафаелю Гроссі та генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу і повідомив факти порушення російськими окупантами всіх семи основних принципів ядерної безпеки під час окупації Запорізької АЕС», - повідомив міністр.

Він нагадав, що росія скликає засідання Ради безпеки ООН на тему безпеки Запорізької атомної електростанції, проте запевнив, що Україна не дозволить використати цей міжнародний майданчик для просування пропаганди та дезінформації.

«Ми забезпечимо росіянам таке обговорення, що на них не залишиться живого місця. Весь світ знає, що росія займається зараз ядерним тероризмом, і засідання Радбезу ООН це вчергове підтвердить», - заявив Кулеба.

Очільник зовнішньополітичного відомства вкотре зазначив, що росіяни фактично перетворили найбільшу атомну електростанцію Європи на військову базу та ставлять під загрозу безпеку всього континенту.

«У зв’язку з цим я закликав відправити на ЗАЕС міжнародну місію під проводом МАГАТЕ і запропонував включити до неї військових експертів ООН. Військові експерти ООН зможуть точно визначити загрози ядерній безпеці та захищеності, спровоковані окупацією та мілітаризацією ЗАЕС російською армією», - повідомив міністр.

За його словами, українська сторона наполягає на організації такої міжнародної місії у найстисліші терміни та її проведення з неухильним дотриманням українського законодавства. Зокрема, місія має прибути на ЗАЕС виключно через територію України й українська сторона готова надати усе необхідне сприяння для цього.

«Якщо росії дійсно нема чого приховувати, вона повинна невідкладно надати доступ фахівцям МАГАТЕ та ООН до запорізької АЕС», - сказав Кулеба.

Міністр вчергове наголосив на необхідності посилення міжнародного тиску на рф з метою повернення ЗАЕС під повний контроль України та недопущення ядерної катастрофи.

Ще на цю тему