У росії створюють аналог піонерської організації – держдума ухвалила закон

21:00 06.07.2022

Депутати держдуми ухвалили в третьому, остаточному, читанні законопроєкт про створення державної організації дітей та підлітків, яка займеться вихованням російської молоді, формуванням «ціннісних орієнтацій» та світогляду.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на сайт бази даних думи.

У законопроєкті не визначено назву організації. Передбачається, що вона працюватиме під контролем федеральної влади та керівників регіонів, первинні відділення створюватимуться у школах, інтернатах, будинках культури та гуртках. Вихователями можуть бути повнолітні громадяни з середньою освітою, які не включені до списку "іноземних агентів".

Стверджується, що участь в організації буде добровільною (молодіжні організації в СРСР офіційно також були добровільними). Голова думського комітету з молодіжної політики Артем Метелєв заявив, що уряд рф може передати організації у власність дитячі табори, палаци піонерів та заклади додаткової освіти. За його словами, наглядову раду організації запропонують очолити президентові росії володимиру путіну.

путін підтримав ідею про створення цієї організації наприкінці квітня. Законопроєкт було внесено до думи у травні, у день столітнього ювілею піонерської організації.

Варто зазначити, що у 2015 році путін вже підписував указ про створення організації з аналогічними цілями; вона називалася "Загальноросійський рух школярів".

Ця новина надійшла на тлі повномасштабного російського вторгнення в Україну. При цьому в росії відбувається подальше посилення режиму та регламентація всіх сторін життя.

Ще на цю тему