Український борщ 1 липня можуть внести до списку ЮНЕСКО
ЮНЕСКО 1 липня може внести борщ до Списку нематеріальної культурної спадщини, яка потребує термінової охорони.
Як передає Укрінформ, про це перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова повідомила у Фейсбуці.
За її словами, у березні минулого року Міністерство закордонних справ України внесло на розгляд ЮНЕСКО досьє щодо включення до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства українського елементу «Культура приготування Українського Борщу», підготовлене експертами Мариною Соботюк, Євгеном Клопотенком і Міністерством культури та інформаційної політики.
За правилами ЮНЕСКО, номінація була включена у чергу на розгляд у 2023 році.
«Проте, розпочата росією війна проти України, за оцінками Організації, створила загрозу цьому об’єкту культурної спадщини, і було прийнято рішення розглянути українську номінацію на включення до іншого переліку – Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони», – зазначила Джапарова.
За її словами, це безпрецедентна практика для ЮНЕСКО, коли номінація, яка включена до черги Репрезентативного списку, розглядатиметься у надтерміновому порядку і буде включена до іншого списку організації.
У цьому процесі важливу роль відіграло Постійне представництво України при ЮНЕСКО: забезпечило необхідний супровід номінаційного досьє, його просування та підтримку з боку інших країн, а також ініціювало прискорення розгляду.
«Розгляд українського досьє відбудеться 1 липня у Парижі під час позачергового засідання Комітету нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, на якому і має бути ухвалено остаточне рішення про включення нашого українського елементу «Культура приготування Українського Борщу» до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони», - наголосила Джапарова.
На її переконання, це стане дійсно історичною подією для України. «Визнання унікальності та ідентичності українського елементу нематеріальної культурної спадщини, і, одночасно - визнання його універсальної цінності і значення для світової культури», – підкреслила Джапарова.
«Незважаючи на загарбницьку війну, яку розв'язала росія проти України, позбавивши мільйонів українців звичного мирного життя, домівок і доступу до продуктів харчування, український борщ залишається символом життя, творчості, боротьби та сили українців», – зазначила Джапарова.
Як повідомляв Укрінформ, у Києві громадськість у рамках великого перейменування пропонує одну зі столичних вулиць назвати на честь борщу з метою захисту національної страви від намагань росії привласнити її.
Ще на цю тему
- 25.01.2023 Історичний центр Одеси внесли до списку світової спадщини ЮНЕСКО
- 27.10.2022 Росія знищила в Україні 207 культурних об'єктів – ЮНЕСКО
- 10.07.2022 Делегація ЮНЕСКО вперше відвідала Офіс Кримської платформи
- 03.07.2022 Ще в цьому році Одесу можуть внести до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – Омельченко
- 10.04.2022 Одесу можуть внести до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
- 16.12.2021 Кримськотатарський орнамент «орьнек» включили до списку ЮНЕСКО
- 11.11.2021 Джапарова поінформувала ЮНЕСКО про варварство окупантів щодо пам’яток у Криму
- 03.11.2021 Кримськотатарський орнамент «орьнек» можуть включити до списку спадщини ЮНЕСКО
- 14.09.2021 Росія привласнила понад 4000 пам'яток у Криму і вивозить артефакти – ЮНЕСКО
- 14.09.2021 Оприлюднено доповідь гендиректора ЮНЕСКО з моніторингу ситуації в Криму
- 30.04.2021 «Суд» в Севастополе отказал в привлечении ЮНЕСКО к процессу по застройке Херсонеса
- 15.07.2020 Указ щодо призначення Джапарової головою Нацкомісії у справах ЮНЕСКО набрав чинності