Польський канал в обхід Росії заповнили водою

21:00 14.06.2022

Судноплавний канал через Балтійську (Віслінську) косу, який після відкриття у вересні з’єднає польське місто Ельблонг з Балтійським морем і дозволить суднам заходити до порту Ельблонг в обхід Калінінградської області Росії, вже заповнили водою.

Про це повідомляє Gospodarka morska, пише видання Порти України.

Прес-секретарка адміністрації порту Гдиня Магдалена Кержковська поінформувала, що шлюз каналу був заповнений минулого тижня, і вода досягла цільового рівня. Заповнення відбувалося через спеціальні отвори в перегородках, щоб зменшити масу води, що надходила до шлюзу, та зробити цей процес контрольованим.

Зараз тривають випробування механізмів і пристроїв шлюзу в напівавтоматичному режимі, потім відбудуться тестування в автоматичному режимі. Процес завершиться перевіркою головної системи управління, що включатиме контроль сигналізації, роботи шлюзових воріт і мостів через канал.

Очікується, що канал через Віслінську косу буде відкритий 17 вересня, у 83-ті роковини вторгнення Радянської Росії до Польщі у 1939 році.

Новий водний шлях від Гданської затоки через Віслинську затоку до Ельблонгу — це ділянка довжиною майже 25 кілометрів. Судноплавний канал буде мати довжину один кілометр та глибину п’ять метрів. По ньому зможуть проходити судна довжиною до 100 метрів та шириною до 20 метрів.

Наразі судна потрапляють до Ельблонга через територіальні води Росії. Судноплавний канал через польську ділянку Балтійської коси створить другий прохід між Калінінградською та Гданською затокою, яка дозволить судам, що заходять до Ельблонга, економити 100 км шляху.

У червні 2020 року глава канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський заявив, що сусідні з Польщею країни — Україна та Білорусь — зможуть використати морські порти Віслинської затоки на Балтійському морі для імпорту та експорту своєї продукції після завершення будівництва судноплавного каналу через Віслінську косу.
 

Ще на цю тему