Кулеба: Навряд чи Заходу вистачить мужності зняти морську блокаду РФ силою

13:40 25.05.2022

Глава МЗС України Дмитро Кулеба не вірить у те, що країни Заходу можуть силовим шляхом вирішити питання морської блокади РФ.

Про це він сказав під час Українського сніданку у Давосі, повідомляє Європейська правда.

Кулеба відповідав на запитання про те, чи можуть країни Заходу організувати військовий конвой для супроводу кораблів у Чорному морі.

«Якщо НАТО не закрило небо над Україною у найтрагічніші моменти війни, то чому ж вони зараз розкриють Чорне море, щоб можна було безперешкодно експортувати з України сільськогосподарську продукцію? Я всім серцем буду вітати таке рішення, але я не думаю, що буде достатньо сил і достатньо мужності в західних і інших країн, щоб знайти силовий розв'язок цього питання», - сказав Кулеба.

Він зазначив, що навіть якщо вдасться досягти домовленостей з РФ щодо відкриття доступу до українських портів, проблема у тому, що Росії не можна довіряти.

"Навіть якщо вони підпишуть якій гарантії безперешкодного проходу - це не означає, що він буде наданий. Будь-якої миті вони можуть порушити угоду, щойно її досягнуть", - зауважив міністр.

Глава МЗС Литви у понеділок на зустрічі з британською колегою Ліз Трасс запропонував створення військово-морської коаліції для зняття російської блокади з українського експорту зерна через Чорне море.

Велика Британія заявила, не планує відправляти військові кораблі Королівського флоту в Чорне море, щоб допомогти експортувати продовольство з України.

Міністр закордонних справ Китаю Ван І в ході переговорів у форматі відеоконференції зі своєю німецькою колегою Анналеною Бербок висловився на підтримку створення «зеленого коридору» для експорту зернових з України. Він також закликав припинити вогонь.
 

Ще на цю тему