Німецька розвідка дізналась про неонацистів у лавах сил РФ в Україні - ЗМІ
Німецька розвідка має інформацію про те, що у лавах сил РФ, залучених до війни в Україні, присутні члени російських праворадикальних і неонацистиських організацій.
Про це повідомляє Spiegel, посилаючись на конфіденційний документ Федеральної родвідувальної служби, з яким змогли ознайомитись журналісти, пише "Європейська правда".
Семисторінковий огляд минулого тижня передали кільком федеральним міністерствам.
У документі нібито йдеться, що у війні проти України беруть участь члени щонайменше двох праворадикальних груп - "Російської імперської ліги", та "Русич", і з щонайменш однією особою праворадикальних поглядів Кремль співпрацює для своїх цілей. Автори огляду пишуть, що співпраця з такими угрупуваннями "зводить до абсурду "денацифікацію України" як нібито причину для війни".
У документі не наводять орієнтовних оцінок того, скільки представників таких організацій можуть бути залучені до бойових дій проти України, але наводяться імена окремих підрозділів - як "Російський імперський легіон", який вже з’являвся в ОРДЛО у 2014-2015 роках, та має свою базу підготовки у Санкт-Петербурзі. Заступник керівника цієї організації Дениса Гарієва нібито загинув в Україні, а сам Гарієв і ще кілька бойовиків отримали серйозні поранення. В огляді зазначають, що не знають, чи ці організації було залучено на прохання і за відома вищого керівництва РФ.
Про "Русич" в огляді пишуть, що ця група може бути пов’язана з ПВК Вагнера і брала участь у бойових діях на Донбасі у 2014-15 роках, а також, можливо, у Сирії. На етапі повномасштабної війни бойовики з "Русича" почали брати участь у боях найпізніше з початку квітня.
Аналітики BND включили в документ фото співзасновників "Русича", де один, Алєксєй М., позує з прапором зі свастикою, а його колега Ян П. показує нацистське вітання. Пишуть також про праворадикала Александра М. родом з Донецька, який у квітні через Телеграм шукав добровольців для війни проти України. Зазначається, що він перед тим сам воював на боці бойовиків і працював кореспондентом для російського "Первого канала".
Ще на цю тему
- 02.07.2022 До бюджету України надійшов 1 мільярд євро грантових коштів від Німеччини
- 02.07.2022 У липні Радбез ООН збереться щодо України та продовольчої кризи
- 02.07.2022 Ексгенсек НАТО вважає помилкою ненадання Україні ПДЧ у 2008 році
- 30.06.2022 Чехія подарує ЗСУ спеціально розроблений безпілотник-розвідник
- 28.06.2022 Країни G7 закликали Китай чинити тиск на росію, щоб припинити війну в Україні
- 28.06.2022 Через United24 вже зібрали понад $62,8 мільйона, найбільше донатять на оборону і розмінування
- 28.06.2022 Санду: Молдова готова допомогти Україні з розмінуванням та повоєнним відновленням
- 26.06.2022 Сіммонс розповіла про тристоронню співпрацю України, Британії та Польщі
- 24.06.2022 Австралія виділила понад 285 млн доларів військової допомоги Україні
- 22.06.2022 Саммиты НАТО и G7: стратегические цели США связаны с Украиной
- 22.06.2022 Україна, Росія, Туреччина і ООН узгодять вирішення «зернової проблеми» у Стамбулі – ЗМІ
- 22.06.2022 США створили групу для розслідування воєнних злочинів в Україні, її очолив мисливець за нацистами