Окупанти не можуть відновити роботу Херсонського морпорту, бо самі ж його розікрали

11:30 21.05.2022

Російські окупанти хочуть відновити роботу Херсонського морського порту.

У перспективі загарбники сподіваються вивозити сільськогосподарську продукцію херсонських фермерів до росії саме морським шляхом. Проте найближчими місяцями запустити діяльність у порту окупанти не зможуть, бо інфраструктуру підприємства знищили саме військові рф, які її просто розграбували, пише Центр журналістських розслідувань з посиланням на сайт IPC-Херсон

Під час вояжу на окуповану Херсонщину, російський віцепрем’єр Марат Хуснуллін, який в уряді рф курує окупований Крим, відвідав Херсонський морський порт та заявив, що розглядає цей об’єкт пріоритетним у справі вивозу місцевої сільськогосподарської продукції до росії.

«Нашим цільовим завданням є запустити економіку… Ми бачимо велику перспективу по порту, вважаємо, що Херсонський порт має велику перспективу для розвитку», – розповів Хуснуллін російським ЗМІ.

Підтвердив сподівання щодо відновлення роботи порту і так званий «глава Криму» Сергій Аксенов, який разом з Хуснулліним подорожував Херсонщиною.

Проте відновити роботу Херсонського морського порту в найближчій перспективі росіяни не зможуть. Причиною у тому, що підприємство було пограбовано самими військовими країни-агресора, а більша частина персоналу відмовляється співпрацювати з окупаційною владою.

«У перші ж дні після того, як російські війська окупували Херсон, вони практично знищили всю інфраструктуру порту. Частину обладнання пошкодженно, частину – розкрадено. Приміщення адміністрації також пограбовано. Зараз портом займаються якійсь інші, більш адекватні росіяни. Вони самі в шоці з того, що зробили з об’єктом їх земляки», – повідомили IPC-Херсон працівники порту.

Крім того, портовики зазначають, що частина кваліфікованого персоналу підприємства виїхала з міста, а інша частина – відмовляється працювати на росіян, тому окупантам для швидкого відновлення роботи морського порту просто не вистачить кадрів.

За даними ресурсу Marinetraffic.com, в акваторії Херсонського морського порту зараз знаходиться три вантажні судна під прапорами Туреччини та Вануату. Свого положення вони не змінювали з кінця лютого, коли росія почала війну проти України.

Фото: marinetraffic.com

Херсонський морський торгівельний порт був переданий в концесію у грудні 2021 року. Він мав отримати 320 млн. грн інвестицій від концесіонера. Засновниками ТОВ «Херсонський порт» опосередковано виступили компанії Risoil та Georgian Industrial Group.
 

Ще на цю тему