Україна допомагає Молдові знизити залежність від російської електроенергії з Придністров’я - Укренерго

20:00 12.05.2022

Україна своїм експортом електроенергії допомагає Молдові знизити залежність від російських потужностей з невизнаного Придністров’я. Також відкрито можливість експорту до ЄС завдяки приєднанню до європейської ENTSO-E, що забезпечує країні експортну виручку.

Про це заявив під час брифінгу голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький, пише УНН.

«Маємо певні практичні наслідки технічної синхронізації мереж з енергомережами Європейського Союзу. Ми вже відкрили можливість експорту по деяких напрямках – в Польщу зараз можливий експорт близько 300 мегават. Також експортуємо в Молдову. Ми не лише отримуємо експортну виручку, але й позбавляємо часткової залежності Молдову від електроенергії з російської електростанції в Придністров’ї», - сказав він.

Кудрицький пояснив, що українська компанія, яка здійснює експорт у Молдову, показала, що європейська прозора ринкова система експорту цілком дієва і дозволяє заробляти Україні кошти.

Також він зазначив, що українська енергосистема має потужну підтримку ЄС. Українські споживачі мають гарантоване енергоживлення, баланс енергосистеми забезпечується в повному обсязі. 

16 березня Україна приєдналася до Єдиної енергосистеми Європи (ENTSO-E), ставши членом "енергетичного Євросоюзу".

ENTSO-E – європейська мережа операторів системи передачі електроенергії, що об’єднує 43 оператори у 36 країнах європейського континенту.

Ще на цю тему