«Нібулон» планує збудувати термінал для перевалки зернових в Ізмаїлі

11:00 17.04.2022

Ізмаїльська міська рада надала ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «Нібулон» дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в Ізмаїлі на термін 49 років для будівництва та експлуатації об’єкта транспортної інфраструктури — терміналу для перевалки зернових вантажів. 

Про це повідомляє агентство «Юг.Today», пишет издание Порты Украины.

Ділянка має площу 20 га і розташована в районі вулиць Портова, Дунайська та набережної Луки Капикрайяна.

«Нібулон» — агрохолдинг з власною логістичною інфраструктурою (елеватори, річкові та морські термінали, транспортні засоби, вагони і флот, верф). З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну робота всіх портів, крім Дунаю, була заблокована. «Нібулон», як і всі сільгоспвиробники, опинився в умовах, коли неможливо експортувати надлишки продукції, визначеної державними квотами. Єдиний вихід — переглянути логістику.

Це великі інвестиції в міське господарство, нові робочі місця, надходження до міського бюджету, адже реєстрація буде в місті Ізмаїл. Модернізація існуючих залізничних і автомобільних колій. Чим відрізняється «Нібулон» — це залізничною доставкою”, — прокоментував можливу співпрацю з «Нібулоном» міський голова Ізмаїла Андрій Абрамченко.

Абрамченко повідомив, що під час переговорів представники «Нібулона» запевнили, що компанія не має і в майбутньому не передбачає сільськогосподарської діяльності на території Одеської області.

Як випливає з рішення Ізмаїльської міської ради, «Нібулон» має намір побудувати власний перевантажувальний комплекс для забезпечення його логістики. Потужності Ізмаїльського морського порту і елеватора залучатися не будуть. За словами Абрамченка, компанія розглядає можливість залучення флоту ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» до своїх логістичних схем.

ТОВ «СП «Нібулон» (засноване у 1991 році) — один із найбільших операторів зернового ринку України, володіє розгалуженою мережею з 27 елеваторів, у тому числі 13 річковими перевантажувальними терміналами: 10 філій — на Дніпрі, 2 філії — на Південному Бузі, а також власним перевантажувальним терміналом у Миколаївському морському порту. Потужності зберігання зерна на річці становлять 1,13 млн тонн. Власний флот судноплавного підрозділу налічує понад 80 суден. У 2021 році «Нібулон» відвантажив на експорт 5,64 млн тонн сільгосппродукції, що є абсолютним рекордом річної перевалки за час його діяльності.

Компанія у 2020-2021 МР експортувала 4,6 млн тонн зернових та олійних. Обсяг вантажоперевезень внутрішніми водними шляхами у 2020-2021 МР збільшився порівняно з 2019-2020 МР на 11% — до 4,3 млн тонн.
 

Ще на цю тему