В Україні ожив міжбанківський валютний ринок

16:00 13.03.2022

Національний банк України фіксує відновлення операцій між банками на валютному ринку.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Національний банк України на поточному тижні фіксує відновлення операцій між банками на валютному ринку. Обсяги цих операцій поки що є незначними – близько 10 млн дол. США на день в еквіваленті, але це важливе підґрунтя для подальшого налагодження роботи ринкових механізмів", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що попри війну, яка триває на наших теренах, Національний банк зацікавлений у тому, щоб банки якомога активніше працювали саме між собою.

"Курси, за якими Національний банк здійснює операції з купівлі та продажу валюти із банками, попри фіксацію (станом на 24 лютого, - ред.), створюють певний простір, в межах якого можуть працювати ринкові механізми", – пояснив заступник голови правління НБУ Юрій Гелетій.

Як повідомлялося, 24 лютого Національний банк ухвалив низку рішень для забезпечення надійного і стабільного функціонування фінансової системи в умовах збройної агресії російської федерації.

Зокрема, було зафіксовано курс на рівні показників, встановлених НБУ на 24 лютого (29,25 грн за 1 долар і 33,17 гривень за 1 євро).

Роботу валютного ринку, крім операцій продажу іноземної валюти клієнтами, було тимчасово зупинено. Згодом регулятор послабив та уточнив низку обмежень, дозволивши, зокрема, проведення між банками операцій на умовах "своп". А з 1 березня дозволено й операції з обміну іноземної валюти між банками в межах 1 групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів.

Ще на цю тему