Бранцю Кремля Джемілю Гафарову не надають меддопомогу – Денісова
Незаконно утримуваному в слідчому ізоляторі Ростова-на-Дону кримському татарину Джемілю Гафарову не надається медична допомога.
Як передає Укрінформ, про це уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денiсова повідомила в Телеграмі.
«Стан здоров’я 59-річного кримського татарина, фігуранта «другої сімферопольської групи» у так званій справі «Хізб ут-Тахрір» Джеміля Гафарова суттєво погіршився. Йому важко відвідувати судові засідання, які його виснажують та вимагають більше часу на відновлення», – написала вона.
За словами Денісової, у Гафарова загострилася ниркова хвороба, його турбують постійні судоми в ногах, сильний біль у серці та різкі стрибки тиску.
Керівництво СІЗО-5 Ростова-на-Дону, де чоловік утримується, за даними Денісової, ігнорує звернення політв'язня та не надає жодної медичної допомоги, а будь-які письмові звернення щодо планового огляду та забезпечення ліками залишаються без реагування.
«У листопаді 2021 року захист домігся, аби у Джеміля Гафарова взяли аналізи, результати яких до цього часу йому не повідомили попри численні звернення», – зауважила омбудсман.
Вона наголосила, що своїми незаконними діями керівництво слідчого ізолятора порушило права кримського татарина на життя, охорону здоров’я та медичну допомогу, які закріплені статтею 2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також пунктом 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною і Соціальною радою ООН.
Денісова звернулася до уповноваженої з прав людини в Російській Федерації Тетяни Москалькової з вимогою терміново вжити заходи щодо відновлення прав громадянина України, зокрема невідкладно провести повне медичне обстеження з подальшим призначенням відповідного лікування.
Також закликала міжнародну спільноту звернути увагу на порушення прав незаконно утримуваного Гафарова, продовжити діяльність, спрямовану на захист прав усіх бранців Кремля та посилити тиск на країну-окупанта, аби змусити припинити порушення норм міжнародного права та негайно їх звільнити.
Як повідомлялося, 59-річний Джеміль Гафаров з 27 березня 2019 року перебуває в СІЗО Ростова-на-Дону за підозрою у «тероризмі». Йому інкримінують участь у партії «Хізб ут-Тахрір», забороненій в Росії та окупованому нею Криму.
Гафаров має інвалідність другої групи, але в умовах СІЗО йому не продовжують цей статус. У медпункті відсутня довідка про його інвалідність та будь-які документи про перебування у Федеральному казенному лікувально-профілактичному закладі «Міжобласна туберкульозна лікарня №19», куди він був екстрено поміщений у червні поточного року.
Ще на цю тему
- 03.08.2026 Засуджену кримську татарку Ніяру Ерсмамбетову етапували з Криму до Мордовії
- 22.07.2026 Окупанти змусили правозахисний рух «Кримська солідарність» припинити діяльність
- 16.07.2026 Суд РФ продовжив арешт фігурантам п'ятої Бахчисарайської групи «справи Хізб ут–Тахрір»
- 12.06.2026 Окупанти продовжили арешт чотирьом «фігуранткам жіночої Бахчисарайської групи» до 14 вересня
- 25.05.2026 Минуло 10 років після викрадення кримськотатарського активіста Ервіна Ібрагімова - правозахисники
- 22.05.2026 В Росії у прискореному режимі засудили кримських татар із Джанкоя до 14-20 років вʼязниці
- 18.05.2026 Прихований свідок на суді у справі кримських мусульман не зміг описати звинувачених - «Кримська солідарність»
- 16.05.2026 Викрадений у Криму півроку тому Марат Батиров перебуває у СІЗО №2 Сімферополя – Барієв
- 11.05.2026 У Бахчисараї провели зустріч до 10-ї річниці арешту «першої Бахчисарайської групи»
- 11.05.2026 Анкара стурбована становищем кримських татар у Криму — депутат парламенту Туреччини
- 13.04.2026 Осужденного россиянами крымчанина Сейтосманова этапировали в колонию в Иркутскую область
- 01.04.2026 Арешти жінок у окупованому Криму почали набувати системного характеру — КРЦ