Блінкен не бачить змін у поведінці Росії, однак вірить у дипломатію

08:40 20.01.2022

Державний секретар США Ентоні Блінкен поки не бачить ознак зміни Росією позиції щодо нинішньої ескалації ситуації вздовж кордону України, однак усе ще покладається на дієвість дипломатичних засобів вирішення питань з РФ.

Про це він заявив в інтерв’ю «Голосу Америки» в ході візиту до Києва, передає Укрінформ.

«Я не можу сказати, що бачу якісь прямі докази того, що Кремль змінює свою позицію. На жаль, ми бачимо, що Росія зосередила дуже велику військову потугу вздовж кордону України, це триває й зараз. А з другого боку, сама зустріч у Женеві (з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим 21 січня. – ред.) і той факт, що ми обговорюємо певні речі, і те, що ми вже впродовж останніх десяти днів обговорювали, свідчить, що дипломатія ще залишається дієвим засобом, і буде ліпше і відповідальніше дипломатично розв’язувати питання», - сказав Блінкен.

Він ухилився від відповіді на запитання щодо готовності США дати письмові відповіді на російські пропозиції щодо європейської безпеки, викладені у так званих «проєктах договорів» із США та НАТО.

«Ми мали минулого тижня важливі для всіх нас заходи і контакти… Російська делегація повернулася до свого президента, мабуть, консультується, я, безперечно, консультуюся з президентом Байденом, європейські партнери - із своїми лідерами. І далі має бути зустріч у Женеві у п’ятницю з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, і ми побачимо, якою є офіційна відповідь Росії з приводу того, що ми вже обговорювали», - зазначив держсекретар США.

Як повідомлялося, державний секретар США Ентоні Блінкен 19 січня прибув з візитом до Києва, щоб «підтвердити відданість Сполучених Штатів суверенітету та територіальній цілісності України».

Ще на цю тему