Туреччина та Вірменія провели перші за останні роки переговори щодо нормалізації відносин

19:03 14.01.2022

Спеціальні посланці Туреччини та Вірменії зустрілися у п'ятницю в Москві для першого раунду зустрічей, спрямованих на припинення десятиліть ворожнечі між їхніми країнами та встановлення дипломатичних відносин. Обидві країни заявили, що зустріч відбулася у «позитивній та конструктивній атмосфері».

Про це пише Anadolu.

Хоча Туреччина була однією з перших країн, які визнали незалежність Вірменії після розпаду Радянського Союзу в 1991 році, двох сусідів пов'язують запеклі стосунки і між ними досі немає дипломатичних відносин.

Обидві країни сподіваються, що переговори зміцнять мирні зусилля в Кавказькому регіоні та призведуть до відкриття їхнього кордону для заохочення торгівлі та зміцнення економічних зв'язків. Очікується, що чартерні рейси між Єреваном та Стамбулом відновляться наступного місяця.

МЗС Туреччини та Вірменії в окремих заявах заявили, що їхні спецпредставники "обмінювалися попередніми думками щодо процесу нормалізації".

Вони заявили, що обидві сторони продовжать свої переговори "без попередніх умов", додавши, що дату та місце їхньої другої зустрічі буде визначено пізніше.

За даними турецького державного агентства Anadolu, зустріч послів тривала близько 90 хвилин. Анкару на переговорах представляє Сердар Кіліч, колишній посол Туреччини у США, а Вірменія призначила заступника спікера парламенту Рубена Рубіняна.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва допомагає Єревану та Анкарі налагодити прямий діалог, і висловив сподівання, що ці зусилля увінчаються успіхом.

Ще на цю тему