Український консул просить російську владу допустити його до засудженого кримчанина Яцкіна – адвокат

19:20 12.01.2022

Консул України в російському Новосибірську Сергій Кононенко просить російську владу організувати відвідування ним засудженого в Криму за «держзраду» українця Івана Яцкіна.

Про це Крим.Реалії повідомив адвокат Микола Полозов.

«Він (Яцкін – КР) уже перебуває в таборі у Кемеровській області. На жаль, офіційного повідомлення із ФСВП його родичам не надійшло. Я планую у лютому відвідати його. Мені відомо, що консул України у Новосибірську спрямував до МЗС Росії відповідну ноту з проханням надати відвідування консулом Івана Яцкіна», – повідомив Полозов.

Український омбудсман Людмила Денісова звернулася до Уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової з вимогою надати медичну допомогу засудженому Яцкіну.

Івана Яцкіна етапували у виправну колонію №44 міста Бєлово у Кемеровській області Росії.

Раніше повідомлялося, що російські тюремники утискають Івана Яцкіна через те, що він не дозволив ображати Україну. За інформацією адвоката Миколи Полозова, Яцкін оголошував голодування.

На початку листопада цього року Івана Яцкіна помістили до штрафного ізолятора російської колонії в Краснодарському краї.

До цього Людмила Денісова повідомляла, що у засудженого Івана Яцкіна погіршився стан здоров'я. За інформацією адвоката Полозова, у Івана Яцкіна «фактично гниють ноги».

Ще на цю тему