Політв’язень Сервер Мустафаєв закликає ЗМІ розповідати про репресії в окупованому Криму
Політв’язень Кремля, активіст і громадянський журналіст Сервер Мустафаєв висловлює вдячність журналістам за привернення уваги до долі політв’язнів та їхніх родин і закликає ЗМІ більше розповідати про тих, кому Росія «огульно навішує ярлики «терористів» і «екстремістів».
Про це громадянський журналіст написав у своєму листі до Національної спілки журналістів України, який особисто передала у Києві голові НСЖУ Сергію Томіленку Майє Мустафаєва, дружина Сервера, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу НСЖУ.
«Кожен з нашої журналістської професії має робити щодня крок за кроком, писати сторінки за сторінками й не дати зійти з порядку денного всіх міжнародних, дієвих для вирішення питання Криму майданчиків», – переконаний Сервер Мустафаєв, який наразі перебуває у слідчому ізоляторі Новочеркаська Ростовської області.
Кримський громадянський журналіст наголошує, що «слова правди неможливо вбити», і попри мільярди, які Росія витрачає на «свою брехливу пропаганду», «наша єдність більша за штрафи, сильніша за автомати тиранічного режиму РФ».
У листі до НСЖУ Мустафаєв, який отримав від російського суду вирок у 14 років ув’язнення, закликає українських журналістів знайомитися ближче з сім’ями і дітьми в’язнів Кремля та розповідати про них всьому світу.
«Я завжди окремими сторінками минулого пам’ятаю мої зустрічі з журналістами України, Європи та зустріч в офісі НСЖУ. Вірю, що ми ще багато зробимо разом. Дикі строки нашого ув’язнення не гумові», – пише Мустафаєв.
У Національній спілці журналістів України висловлюють щиру вдячність Майє Мустафаєвій за переданого листа від чоловіка і обіцяють посилювати солідарність із кримськими громадянськими журналістами.
«Із Сервером Мустафаєвим особисто зустрічався ще у 2018 році, радилися про убезпечення громадянських журналістів у Криму. Очевидно, що Росія репресіями хоче зупинити неконтрольоване нею інформування про реалії окупованого Криму. І єдиний наш інструмент допомоги ув’язненим колегам – національна і міжнародна журналістська солідарність. Розповідаючи про долі громадянських журналістів та їхні родини, ми посилюємо підґрунтя для урядів та міжнародних організацій у справедливих вимогах до Росії звільнити наших колег з-за ґрат», - зазначив голова НСЖУ Томіленко.
Сервер Мустафаєв. Фото: nsju.org
Як повідомлялося, наприкінці грудня НСЖУ відкрила фотовиставку «Громадянські журналісти важливі» у солідарність із родинами ув’язнених громадянських журналістів Криму. На більшості фото – дружини та діти 10 журналістів, що перебувають за ґратами (Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв, Асан Ахтемов, Амет Сулейманов). За ініціативи НСЖУ Європейська федерація журналістів виступила зі спеціальною заявою з вимогою до Росії негайно звільнити ув’язнених кримських громадянських журналістів та фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка. Також ЄФЖ наприкінці року включила всіх згаданих журналістів до єдиного списку ув’язнених в Європі журналістів і закликала уряди до припинення переслідування працівників ЗМІ за виконання професійних обов’язків.
Ще на цю тему
- 13.05.2022 Російський «суд» повторно заарештували виправданого у 2020 році фігуранта «справи кримських мусульман»
- 12.05.2022 Пять крымчан приговорены к большим срокам по делу «Хизб ут-Тахрир»
- 10.05.2022 Сумарна тривалість покарання кримських політв'язнів перевищила тисячу років
- 08.05.2022 Глава Меджлиса обсудил с комиссаром СЕ по правам человека положение крымских татар в Крыму во время войны
- 30.04.2022 В Крыму российские власти намерены провести «съезд представителей» крымскотатарского народа – Чубаров
- 28.04.2022 У Бахчисараї окупанти планують побудувати парк «на кістках» – омбудсмен
- 27.04.2022 Джеппар: Кремль не шкодує зусиль, щоб позбавити кримських татар ідентичності та стерти народ як такий
- 24.04.2022 В оккупированном Крыму хотят закрыть крымскотатарскую школу
- 24.04.2022 росія посилює тиск на кримських татар - правозахисники
- 22.04.2022 У Криму винесли заочний вирок Мустафі Джемілєву
- 18.04.2022 На суде в Крыму российское обвинение запросило 3 года колонии-поселения Мустафе Джемилеву
- 07.04.2022 Окупаційний «суд» в Криму призначив Ізету Гданову 8 років колонії суворого режиму