У Туреччині почали збирати корпус корвету Ada для України / Відео

20:40 30.12.2021

На суднобудівному підприємстві у Туреччині почали збирати корпус корвету типу Ada для Військово-морських сил України.

Народний депутат України, Ігор Копитін, розповів інтернет-виданню «Преступности.НЕТ» про процес будівництва корвету для ВМС України, що триває в Туреччині, інформує Мілітарний.

Нардеп повідомив, що з 27 блоків майбутнього корпусу, 15 вже встановлені.

«Корвет для наших Військово-морських сил будується максимально швидко. З 27 блоків 15 приварені вже до корпусу. Турецька сторона працює дуже швидко, тому, я думаю, вони закінчать частину своєї роботи раніше за термін, після чого корвет транспортують в Україну, у нас його вже добудують. На сьогодні я борюся, щоб корвет добудовували у Миколаєві», – сказав Копитін.

Ігор Копитін зазначив, що судячи з темпу будівництва турецькі робітники закінчать свою роботу раніше за встановлені термін. Надалі корвет добудовуватиметься в Україні, але де саме – невідомо, – уточнив Народний депутат.

Нагадуємо, що для українського корвету роботи розпочали у січні 2021 року, була нарізана сталь та формувалися секції. У вересні 2021 року відбулась закладка корабля типу Ada для ВМС України у Туреччині. На той час було вже сформовано 13 секцій та кіль корабля.

За словами командувача ВМС, Олексія Неїжпапи, на середину грудня, готовність корпусу першого корабля цього класу становить 75−80%.

«У першому кварталі наступного року корпус корвета буде готовий, а до кінця 2022-го корабель з деяким оснащенням відбуксирують в Україну на добудування», – зазначив Олексій Неїжпапа.

Протягом 2023 року на корветі буде встановлено потрібне обладнання, озброєння і почнуться державні випробування.

Контракт на будівництво двох корветів Міністерство оборони України уклало з турецькими компаніями в грудні 2020 року. Турецька компанія підписала меморандум з українським заводом «Океан» з Миколаєва, що має здійснювати встановлення озброєння, у разі якщо з ним підпишуть остаточну угоду.

Корвети матимуть можливість адаптуватись під усі наявні нині види протикорабельних ракет як іноземного виробництва, так і вітчизняних розробок. До складу ВМС новий корвет мають прийняти у 2024 році. За планами у тому ж році Військово-Морські Сили матимуть тактичну групу з ракетних катерів та корвету типу Ada. У 2023 році закладуть другий корвет типу Ada для України.

Ще на цю тему