На українського журналіста Цимбалюка в Росії порушили справи про екстремізм – адвокат

11:20 15.12.2021

На українського журналіста, кореспондента агентства УНІАН у Москві Романа Цимбалюка в Російській Федерації порушили справи про екстремізм.

Як передає Укрінформ, про це адвокат Микола Полозов повідомив у Фейсбуці.

«Російська влада настільки нетерпима до прояву будь-якої альтернативної думки, крім її власних наративів, що нерідко виходить за рамки здорового глузду... Єдиний акредитований у Росії український журналіст Роман Цимбалюк опинився в цій же Росії поза законом. Як водиться, звинуватили в екстремізм. Поки що збираються порушувати кілька адміністративних справ за 20.3.1 (розпалювання ненависті або ворожнечі) Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення», – повідомив Полозов.

За його словами, важливо розуміти специфіку російського законодавства.

«Межа між «адміністративним» екстремізмом і «кримінальним» дуже тонка і багато в чому залежить від експертів, якість роботи яких у справах з політичним інтересом влади дуже передбачувана. Багато експертів вважають, що ці статті неконкретні, розпливчасті та "гумові", тобто такі, що дають змогу натягувати норму на будь-які обставини», – зазначив Полозов.

Він наголосив, що додатковою ознакою узгодженої атаки на Цимбалюка є злив через «пропагандистські смітники» «різної нібито дискредитуючої інформації, наприклад, абсурдних обвинувачень у шпигунській діяльності».

«Як би там не було, з боку влади РФ чиниться тиск на іноземного журналіста, фактично з позбавленням його права на свободу висловлення думок і здійснення професійної діяльності. Вважаю, що такі дії стосовно журналістів неприпустимі і за них владі доведеться відповідати в незалежних міжнародних судових інстанціях», – заявив Полозов.

Він додав, що за домовленістю з Цимбалюком представлятиме його інтереси з усіх питань, які «так цікавлять владу Росії».

Як повідомлялося, Роман Цимбалюк – український журналіст, власний кореспондент агентства УНІАН у РФ. Він єдиний український кореспондент, акредитований у Росії. Цимбалюк займає жорстку проукраїнську позицію, відзначився уїдливими питаннями російським політикам, включаючи Президента РФ Володимира Путіна, та сміливими заявами на підтримку України на популярних ток-шоу російського телебачення. Живе у Москві.

Ще на цю тему