У Києві презентували проєкт кримськотатарської садиби в Пирогово \фото

13:40 09.12.2021

У Києві презентували проєкт майбутньої кримськотатарської садиби в Національному музеї народної архітектури та побуту України.

Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

Зазначається, що в музеї просто неба з'явиться традиційна кримськотатарська садиба.

«Це будівля багатої кримськотатарської сім'ї з декількома майстернями, в якій у режимі лайф на очах відвідувачів створюватиметься традиційна спадщина кримськотатарських майстрів. Буде побудовано також невелику мечеть, що уособлюватиме власне Крим», – повідомили організатори презентації.

Директор Національного музею народної архітектури та побуту України Оксана Повякель, виступаючи на пресконференції, сказала, що хоче, щоб «наша переписана за радянських часів історія стала такою, якою вона була, і відповідала дійсності».

«Тільки зараз наші діти мають можливість побачити і зрозуміти, що не були ворогами українці та кримські татари.(...) Ця кримськотатарська садиба має бути обов'язково, тому що вона є одним з дуже великих етносів, що населяють територію України», – сказала Повякель.

Створення кримськотатарської садиби в Пирогово підтримали голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, кримськотатарський актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв.

Ще на цю тему