В ООН повідомили про «підрив права на свободу мирних зібрань» і репресії в Криму – доповідь

13:20 09.12.2021

Управління ООН з прав людини повідомило про «підрив права на свободу мирних зібрань» у Криму та «застосування репресивних заходів» щодо журналістів і правозахисників на території півострова.

Про це йдеться в опублікованій доповіді «Громадянський простір та основні свободи в Україні».

Документ підготовлений за результатами роботи Моніторингової місії Організації Об'єднаних Націй з прав людини в Україні (ММПЛУ) та охоплює період з 1 листопада 2019 року до 31 жовтня 2021 року.

У доповіді мовиться, що в Криму журналісти зіштовхнулися з реальним ризиком репресивних заходів за критичні матеріали. Вимога отримання попереднього дозволу щодо мирних зібрань і переслідування учасників «підривають декларацію про свободу мирних зібрань на острові». Правозахисники та адвокати у кримінальних справах зіткнулися з переслідуванням і залякуванням як «помстою за виконання своїх професійних обов'язків». Групи та окремі особи, які сприймаються як опозиція окупації Криму або критично ставляться до політики Росії в Криму, наприклад, Меджліс кримськотатарського народу та «Кримська солідарність», «страждають від невиправданого втручання у свою роботу».

«Російська Федерація, як держава-окупант у Криму, має зробити конкретні кроки щодо поліпшення умов для розвитку громадянського простору для тих, хто хоче висловлювати думки або проводити мирні зібрання», – повідомила голова моніторингової місії Організації Об'єднаних Націй з прав людини в Україні (ММПЛУ) Матильда Богнер.

У доповіді також містяться конкретні рекомендації для російської влади щодо покращення ситуації в Криму.

Ще на цю тему