Підконтрольний росіянам «Молдовагаз» просить в уряду гроші для сплати боргу Газпрому

18:00 23.11.2021

Компанія «Молдовагаз», яку фактично контролює російський «Газпром», просить в уряду Молдови понад 1 млрд леїв для виплати боргу «Газпрому» за поставлений газ у жовтні–листопаді.

Про це, як пише «Європейська правда», повідомляє NewsMaker.

Керівник «Молдовагазу» Вадим Чебан сказав, що необхідна сума перевищує 1 млрд леїв.

За його словами, причиною несплати «Газпрому» стало те, що «Молдовагаз» купував газ за 800 доларів за тисячу кубометрів, а тарифи для споживачів залишались на рівні 150 доларів.  

«Ми повинні або взяти кредит, або отримати фінансування з іншого джерела, тому попросили допомоги в уряду», – заявив Чебан. Він додав, що в угоді з «Газпромом» прописано, що молдовська комісія з надзвичайних ситуацій має надати кошти для сплати за поставки газу у жовтні-листопаді. 

Він зазначив, що ризик відключення газу є, але є шанси цього не допустити. 

Нагадаємо, 22 листопада у «Газпромі» заявили, що не отримали платіж від Молдови і зупинять постачання газу, якщо гроші не надійдуть через 48 годин. 

29 жовтня Молдова досягла домовленості з російським «Газпромом» щодо продовження попереднього контракту на поставки на 5 років на основі формули ціни газу, запропонованої Кишиневом.

До цього уряд Молдови 22 жовтня схвалив режим надзвичайного стану терміном на 30 днів через сформовану в країні ситуацію у сфері енергетики.

Ще на цю тему