Україна та країни НАТО здатні відновити безпековий баланс у Чорному морі у тісній співпраці - Кулеба

18:00 05.10.2021

Російська окупація та мілітаризація Криму зруйнувала безпекову ситуацію та створила перешкоди для торгівлі у Чорному морі, але тісна співпраця України та країн НАТО у Чорноморському регіоні здатна відновити безпековий баланс. 

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив під час виступу на дискусійній панелі Варшавського безпекового форуму на тему: «Від Балтійського до Чорного моря: Розкриваючи стратегічний потенціал регіону», повідомляє пресслужба МЗС України.

«Російська окупація Криму зруйнувала не лише територіальну цілісність України, але і всю безпекову ситуацію у Чорному морі, завдала удару по міжнародному правопорядку. Нині потрібна більша присутність НАТО у Чорному морі, а також більш тісна взаємодія між чорноморськими країнами. Спільними діями та в тісній співпраці ми здатні відновити безпековий баланс», - заявив міністр.

Дмитро Кулеба висловив вдячність присутнім на панельній дискусії міністрам закордонних справ Туреччини, Фінляндії та Польщі за активну участь їхніх країн у створенні Кримської платформи, яка спрямована, зокрема, на подолання безпекових викликів мілітаризації тимчасово окупованого Криму. 

Міністр додав, що Україна приділяє пріоритетне значення відновленню, зміцненню та переозброєнню Військово-Морських сил Збройних сил України.

«Чорне море завжди славилося морською торгівлею. Нині вона під загрозою через дії РФ. Відновлення балансу безпеки у Чорному морі необхідне також і для захисту торгівлі», - підкреслив міністр. 

Глава української дипломатії рішуче відкинув принцип «не дратувати Росію», коли йдеться про політику НАТО у Чорному морі. За його словами, Росію дратує сам факт існування Альянсу: «Росія сприйматиме будь-які дії як провокацію. Питання лише робите ви щось чи ні. Якщо нічого не робити, Росія робитиме за вас», - підсумував міністр.
 

Ще на цю тему