Соціологи розповіли, чи багато українців вірять у повернення ОРДЛО та Криму

08:01 24.09.2021

Більше половини респондентів вважають можливим повернення Криму під контроль України.

Про це свідчать результати загальнонаціонального соціологічного дослідження «Ставлення українців до питань, пов’язаних із подоланням негативних наслідків збройного конфлікту в Україні», проведеного Харківським інститутом соціальних досліджень на замовлення Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим у співпраці з Центром прав людини ZMINA та за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

«Повернення ОРДЛО під контроль України сприймають як реальну можливість 70,4% опитаних (23,5% скептично налаштовані). Стосовно перспектив повернення Криму – 57,5% вважають, що таке повернення можливо, а 36,9% вважають Крим втраченим для України», – йдеться в опитуванні.

Водночас 54% респондентів переконані, що Україна не має йти на жодні компроміси заради завершення збройного конфлікту на ОРДЛО.

Що відомо про опитування

Опитування проводилось з березня по квітень 2021 року Харківським інститутом соціальних досліджень у співпраці з Центром прав людини ZMINA за підтримки Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим на замовлення проєкту «Права людини для України», який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

Загалом було опитано 10 тис. респондентів методом інтерв’ю face-to-face.

У кожній області та місті Києві опитано по 400 респондентів.

Вибірка репрезентує доросле населення України віком від 18 років.

Статистична похибка не перевищує 1% для України в цілому та 5% – для кожної окремої області України та столиці.

Ще на цю тему